December vo filharmónii NAŽIVO aj ONLINE

Už začiatkom decembra sa priaznivci a abonenti Štátnej filharmónie Košice (ŠfK) môžu vrátiť do Domu umenia a vychutnať si koncerty vznešenej hudby naživo. Tri decembrové podujatia sú nastavené tak, aby sa odohrali najprv s prítomnosťou návštevníkov, a o týždeň na to budú dostupné v podobe streamu. Sme veľmi radi, že otvoríme koncertnú sálu Domu umenia pre verejnosť našich milých poslucháčov. Bez nich to bolo najťažšie najmä pre členov orchestra. Na streamovaných koncertoch im veľmi chýbala bezprostredná spätná väzba a potlesk publika. Mimoriadne si vážime povzbudivé reakcie na naše online aktivity, avšak živé umenie s poslucháčmi je to, čo nás najviac motivuje v našom ušľachtilom povolaní, uviedla Lucia Potokárová, riaditeľka ŠfK.

Program naživo aj online

Na prvý zo série živých koncertov pozýva ŠfK už 3. decembra 2020 o 19:00. Na pódiu sa s filharmonikmi “stretnú” sólisti Košičania Marek a Peter Zwiebelovci (husle a viola), šéfdirigent Zbyněk Müller a skladatelia MENDELSSOHN BRUCH LISZT. Následne sa koncert streamuje 10. decembra na facebookových stránkach a TV TelKE.

Návštevníkov isto poteší, že ŠfK nachystala aj vianočné koncerty. Zaujímavosťou je, že v úlohe sólistu hobojistu sa netradične predstaví šéfdirigent Zbyněk Müller spolu s Ivetou Bachmannovou. Umelkyňa pochádza z Košíc a od roku 2003 pôsobí v Deutsche Oper Berlin na poste sólovej hráčky na anglický roh a hoboj. Orchester povedie dirigent Maroš Potokár, pravidelným návštevníkom koncertov možno viac známy ako koncertný majster košických filharmonikov. Túto nevšednú výmenu úloh si budú môcť poslucháči vychutnať 18. 12. a 20. 12. naživo v Dome umenia, a potom online na Prvý sviatok vianočný 25. decembra v pohodlí svojho domova. V programe nebude chýbať čarokrásna Suita z baletu Luskáčik od Čajkovského.

Aj Novoročný koncert pripravuje košická filharmónia podobným spôsobom, aby potešila návštevníkov v sále, ale aj tých, ktorí sa aktuálne cítia lepšie doma. Viac info čoskoro.

#Bezpečne

Štátna filharmónia Košice uisťuje, že robí hygienické opatrenia nad rámec svojich povinností, aby sa návštevníci cítili bezpečne. Priestory Domu umenia sa dezinfikujú každú hodinu. Špecialitou je využívanie certifikovaného difuzéra s dezinfekčným aróma olejom čistiacim vzduch i povrchy. Samozrejmosťou je dezinfekcia rúk pri vstupe, nosenie rúšok i dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti pri čakaní na podujatia. Sedenie je sprístupnené v každom druhom rade. Koncerty trvajú hodinu a sú bez prestávky. 

Info ku vstupenkám

Pokladňa ŠfK sa otvára od stredy 25. novembra 2020. Pokladničné hodiny sú od pondelka do štvrtka, v časoch 10:00 – 12:00 a 14:00 – 17:00, a tiež hodinu pred koncertom. Zároveň sa opäť spúšťa online predaj a rezervácia vstupeniek cez www.navstevnik.sk. Na vybrané koncerty platia zakúpené abonentky.

Prehľad programu s uvedením termínov abonentných koncertov:

December vo filharmónii NAŽIVO aj ONLINE

MENDELSSOHN • BRUCH • LISZT

03. 12. 2020 ǀ 19:00 ǀ A cyklus

10. 12. 2020 ǀ 19:00 ǀ Online

ŠfK | Zbyněk Müller, dirigent

Marek Zwiebel, husle ǀ Peter Zwiebel, viola

F. Mendelssohn: Hebridy, predohra

M. Bruch: Dvojkoncert e mol, op. 88

F. Liszt: Les préludes

-------------------

1. VIANOČNÝ KONCERT

18. 12. 2020 ǀ 19:00 ǀ Mimoriadny

ŠfK | Maroš Potokár, dirigent

Iveta Bachmannová, hoboj ǀ Zbyněk Müller, hoboj

J. S. Bach: Sinfonia z Vianočného oratória

T. Albinoni: Koncert pre hoboj d mol, op. 9/č. 2

T. Albinoni: Koncert pre dva hoboje C dur, op. 9/č. 9

P. I. Čajkovskij: Suita z baletu Luskáčik, op. 71a

-------------------

2. VIANOČNÝ KONCERT

20. 12. 2020 ǀ 19:00 ǀ B cyklus

25. 12. 2020 ǀ 19:00 ǀ Online

ŠfK | Maroš Potokár, dirigent

Zbyněk Müller, hoboj ǀ Iveta Bachmannová, hoboj

J. S. Bach: Sinfonia z Vianočného oratória

A. Marcello: Koncert pre hoboj a orchester c mol

T. Albinoni: Koncert pre dva hoboje C dur, op. 9/č. 9

P. I. Čajkovskij: Suita z baletu Luskáčik, op. 71a

Študenti ako plnohodnotní hráči v orchestri

Aj v aktuálnej sezóne dáva Štátna filharmónia Košice možnosť študentom Konzervatória okúsiť skutočný život v orchestri. Najlepší študenti Konzervatória na Timonovej ulici v Košiciach sa zúčastnia riadneho skúšobného procesu s filharmonikmi pod vedením dirigenta Rastislava Štúra a svoje skúsenosti zúročia na spoločnom symfonickom koncerte. Podujatie z abonentného cyklu B s názvom ŠFK A ŠTUDENTI KONZERVATÓRIA sa uskutoční vo štvrtok 8. júna 2023 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Objavovanie nových hudobných svetov so šéfdirigentom Robertom Jindrom

Prvý júnový koncert ŠFK s názvom MARTINŮ – BRITTEN – SZYMANOWSKI pod vedením šéfdirigenta Roberta Jindru. K spolupráci si prizval tenoristu Petra Nekoranca, ktorý sa košickému publiku prvýkrát predstaví v diele Benjamina Brittena Les Illuminations pre vysoký hlas a sláčikový orchester. V druhej časti večera odznie Szymanowského Symfónia č. 4 s podtitulom Symphonie Concertante, napísaná pre sólový klavír a orchester, a za klavír sa posadí Tomáš Vrána.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladňa ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...