Hviezda Newyorskej jazzovej scény Hanka G a klavirista Ondrej Krajňák so Štátnou filharmóniou Košice

Vo štvrtom pokračovaní svojho unikátneho projektu Symphony Meets Jazz prizvala Štátna filharmónia Košice (ŠfK) k spolupráci jazzovú speváčku Hanku G, klaviristu Ondreja Krajňáka a skladateľa, aranžéra a dirigenta Adriána Harvana. Zmes známych jazzových melódií v originálnych spracovaniach s príchuťou world music v skvelých orchestrálnych aranžmánoch strhnú nie jedného poslucháča.

Hanka Gregušová je jedna z najrešpektovanejších slovenských jazzových & world-music speváčok, ktorá ako jediná zo Slovenska úspešne pôsobí na jazzovej a gospelovej scéne v srdci afroamerickej kultúry v New Yorku. Prepája slovenský folklór, jazz, gospel a koncertuje so svojím kvartetom po celom svete. Jej zvučný, gospelom znejúci hlas a silný vokálny prejav pripomína legendárnu divu Mahaliu Jackson. Hanka je držiteľkou niekoľkých ocenení vrátane najvyššieho slovenského odborného ocenenia v oblasti jazzu – ceny Ladislava Martoníka ako „Jazzman roka 2017“. Počas 28-ročného udeľovania tohto ocenenia sa stala iba druhou ocenenou ženou. Jej posledné dva albumy boli nominované v kategórii jazzovej hudby ako „albumy roka“ na jazzové ceny ako Esprit a Radio_Head. Hanka v súčasnosti aktívne koncertuje na jazzovej scéne v New Yorku, ako aj na medzinárodnej hudobnej scéne so svojím kvartetom, zloženým z najlepších amerických jazzových muzikantov súčasnosti. So Štátnou filharmóniou Košice sa v Dome umenia predstaví po prvý raz. 

So svojím dlhoročným spoluhráčom, Ondrejom Krajňákom, ktorý je považovaný za jedného z najlepších jazzových klaviristov na slovenskej a českej hudobnej scéne uvedú v Košiciach koncert zložený z vlastnej tvorby, diel jazzových legiend aj slovenských ľudových melódií. Ondrej Krajňák spolupracoval s Hankou na všetkých troch jej sólových CD. Počas svojej kariéry participoval na nahrávkach vyše 40 albumov a spolupracoval s Idou Kelarovou, Ivou Bittovou, Oskarom Rózsom a ďalšími.

Celý projekt filharmónie povedie taktovka Adriána Harvana, ktorý má k jazzovej hudbe blízko aj ako vynikajúci saxofonista. Jeho nápadité orchestrálne aranžmány a dirigentské naštudovanie sú už tradične zárukou skvelej úrovne projektov Symphony Meets Jazz.

Čarovné Vianoce vo filharmónii

O Vianoce vo filharmónii je aj tento rok veľký záujem. Štátna filharmónia Košice (ŠFK) pre svojich návštevníkov pripravila tri Vianočné koncerty. Sólistom večera bude slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay. K sviatočnej atmosfére prispejú Košický spevácky zbor učiteľov a Zbor sv. Cecílie. Pod taktovkou Adama Sedlického sa spolu s orchestrom ŠFK predstavia sopranistka Michaela Kušteková, mezzosopranistka Terézia Kružliaková, tenorista Michal Lehotský a basista Gustáv Beláček.

Čitať viac »

Robert Jindra

Operný večer so šéfdirigentom Robertom Jindrom

Tematický koncert dostal názov Z rozprávky do rozprávky. Je však určený pre dospelého diváka. Popri orchestri Štátnej filharmónie Košice (ŠFK) sa zaskvejú krištáľové hlasy sopranistky Jany Sibery a mezzosopranistky Václavy Krejčí Houskovej. Všetko pod vedením charizmatického šéfdirigenta ŠFK Roberta Jindru. Koncert z abonentného cyklu A sa uskutoční vo štvrtok 7. decembra 2023 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Sasha Yankevych

Chopin & Sibelius v Dome umenia

Novembrový program zakončia v Štátnej filharmónii Košice symfonickým koncertom s názvom CHOPIN & SIBELIUS. O podujatie je veľký záujem a isto za tým stojí obľúbený Chopinov druhý klavírny koncert v podaní vyhľadávaného amerického klaviristu Andrewa von Oeyena. Druhá časť večera bude patriť severskej hudbe Jeana Sibelia. Orchester ŠFK povedie Sasha Yankevych ukrajinský dirigent pôsobiaci vo Švédsku. Koncert z abonentného cyklu A sa uskutoční vo štvrtok 23. novembra 2023 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Zbyněk Müller a Orchester ŠFK

Hudobné pohladenie na koncerte sakrálnej hudby

Milovníci vokálno-inštrumentálnej hudby a zborového spevu ocenia Večer sakrálnej hudby, na ktorý pozýva Štátna filharmónia Košice. Koncert v podaní orchestra ŠFK, štyroch sólistov a Českého akademického zboru Brno povedie hlavný hosťujúci dirigent Zbyněk Müller.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT:  10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE:  Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...