Hviezda Newyorskej jazzovej scény Hanka G a klavirista Ondrej Krajňák so Štátnou filharmóniou Košice

Vo štvrtom pokračovaní svojho unikátneho projektu Symphony Meets Jazz prizvala Štátna filharmónia Košice (ŠfK) k spolupráci jazzovú speváčku Hanku G, klaviristu Ondreja Krajňáka a skladateľa, aranžéra a dirigenta Adriána Harvana. Zmes známych jazzových melódií v originálnych spracovaniach s príchuťou world music v skvelých orchestrálnych aranžmánoch strhnú nie jedného poslucháča.

Hanka Gregušová je jedna z najrešpektovanejších slovenských jazzových & world-music speváčok, ktorá ako jediná zo Slovenska úspešne pôsobí na jazzovej a gospelovej scéne v srdci afroamerickej kultúry v New Yorku. Prepája slovenský folklór, jazz, gospel a koncertuje so svojím kvartetom po celom svete. Jej zvučný, gospelom znejúci hlas a silný vokálny prejav pripomína legendárnu divu Mahaliu Jackson. Hanka je držiteľkou niekoľkých ocenení vrátane najvyššieho slovenského odborného ocenenia v oblasti jazzu – ceny Ladislava Martoníka ako „Jazzman roka 2017“. Počas 28-ročného udeľovania tohto ocenenia sa stala iba druhou ocenenou ženou. Jej posledné dva albumy boli nominované v kategórii jazzovej hudby ako „albumy roka“ na jazzové ceny ako Esprit a Radio_Head. Hanka v súčasnosti aktívne koncertuje na jazzovej scéne v New Yorku, ako aj na medzinárodnej hudobnej scéne so svojím kvartetom, zloženým z najlepších amerických jazzových muzikantov súčasnosti. So Štátnou filharmóniou Košice sa v Dome umenia predstaví po prvý raz. 

So svojím dlhoročným spoluhráčom, Ondrejom Krajňákom, ktorý je považovaný za jedného z najlepších jazzových klaviristov na slovenskej a českej hudobnej scéne uvedú v Košiciach koncert zložený z vlastnej tvorby, diel jazzových legiend aj slovenských ľudových melódií. Ondrej Krajňák spolupracoval s Hankou na všetkých troch jej sólových CD. Počas svojej kariéry participoval na nahrávkach vyše 40 albumov a spolupracoval s Idou Kelarovou, Ivou Bittovou, Oskarom Rózsom a ďalšími.

Celý projekt filharmónie povedie taktovka Adriána Harvana, ktorý má k jazzovej hudbe blízko aj ako vynikajúci saxofonista. Jeho nápadité orchestrálne aranžmány a dirigentské naštudovanie sú už tradične zárukou skvelej úrovne projektov Symphony Meets Jazz.

Študenti ako plnohodnotní hráči v orchestri

Aj v aktuálnej sezóne dáva Štátna filharmónia Košice možnosť študentom Konzervatória okúsiť skutočný život v orchestri. Najlepší študenti Konzervatória na Timonovej ulici v Košiciach sa zúčastnia riadneho skúšobného procesu s filharmonikmi pod vedením dirigenta Rastislava Štúra a svoje skúsenosti zúročia na spoločnom symfonickom koncerte. Podujatie z abonentného cyklu B s názvom ŠFK A ŠTUDENTI KONZERVATÓRIA sa uskutoční vo štvrtok 8. júna 2023 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Objavovanie nových hudobných svetov so šéfdirigentom Robertom Jindrom

Prvý júnový koncert ŠFK s názvom MARTINŮ – BRITTEN – SZYMANOWSKI pod vedením šéfdirigenta Roberta Jindru. K spolupráci si prizval tenoristu Petra Nekoranca, ktorý sa košickému publiku prvýkrát predstaví v diele Benjamina Brittena Les Illuminations pre vysoký hlas a sláčikový orchester. V druhej časti večera odznie Szymanowského Symfónia č. 4 s podtitulom Symphonie Concertante, napísaná pre sólový klavír a orchester, a za klavír sa posadí Tomáš Vrána.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladňa ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...