Nahrali sme Cikkera

Štátna filharmónia Košice nahrala reprezentatívne CD venovaného 75. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny. Pre tento zámer zvolili symfonický triptych O živote skladateľa Jána Cikkera – cyklus symfonických básní Leto, Boj (Vojak a matka) a Ráno. Prvé dve diela skladateľ napísal počas 2. svetovej vojny a tretiu bezprostredne po jej skončení. Prvé dva symfonické monumenty sú citlivo rezonujúcou reakciou na krutosti vojny a záverečné Ráno je jasavým výkrikom šťastia nad oslobodením, preniknutým hrdinskými intonáciami.

"Triptych O živote doposiaľ nebol vydaný na CD/LP nosiči. Aktuálne 75. výročie ukončenia 2. svetovej vojny považujem za ideálnu príležitosť toto významné dielo Jána Cikkera vydať v reprezentatívnej podobe. Tým získame aj možnosť prostredníctvom CD zviditeľňovať zásadné diela a tvorcov slovenskej hudby nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí," uviedla riaditeľka ŠfK Lucia Potokárová.

Nahrávanie prebehlo pod taktovkou šéfdirigenta ŠfK Zbyňka Müllera, v spolupráci s režisérom Ladislavom Fanzowitzom a Pavlík records. CD by malo uzrieť svetlo sveta koncom roku 2020. O presnom termíne vydania a miestach distribúcie bude ŠfK informovať na webe a svojich sociálnych sieťach.

Foto z nahrávania: Dávid Hanko

 

 

 

 

 

Hráme u vás s Jurajom Bartošom

V poradí štvrtý streamovaný koncert ponúkne verejnosti Štátna filharmónia Košice (ŠfK) vo štvrtok 26. novembra o 19:00. Tentoraz sa pod taktovkou hlavného hosťujúceho dirigenta Leoša Svárovského stretnú poslucháči s tromi rozmanitými kompozíciami od Brahmsa, Nerudu a Kodálya. V úlohe sólistu sa predstaví popredný trubkár Juraj Bartoš.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.