Sme hrdým členom iniciatívy #bezhejtu

Štátna filharmónia Košice sa pridala k iniciatíve #bezhejtu, pretože nám nie je ľahostajné, ako sa diskutuje na našich sociálnych sieťach – FacebookInstagram.

Máme za to, že vyjadriť kritiku a názor sa dá aj slušne. Preto tak ako doteraz, aj naďalej budeme:

 • Aktívne monitorovať komentáre na svojich profiloch.
 • Identifikovať a odstraňovať hejt a nenávistný obsah.
 • Podporovať kultúru otvorenosti, rešpektu a konštruktívnej spätnej väzby na svojich digitálnych platformách.

Nemusíme spolu vždy súhlasiť a nevyhneme sa ani kritike. No aj v digitálnom priestore by malo platiť, že sloboda jedného sa končí tam, kde sa začína sloboda ďalšieho. Vulgarizmy a prejavy neznášanlivosti nie sú prejavmi slobody. Vytvárajú toxické prostredie, v ktorom sa slušní ľudia boja alebo strácajú chuť sa vyjadriť.

ČO JE HEJT?

Hejt je nenávistný prejav, ktorý podnecuje nenávisť v najširšom slova zmysle. Najmä tým, že voči inej osobe alebo skupine osôb používa pejoratívne, zraňujúce alebo diskriminačné výrazy na základe ich skutočného či domnelého presvedčenia, etnickej príslušnosti, národnosti, rasy, pôvodu, pohlavia, sexuálnej orientácie alebo iného faktora identity.

ČO NIE JE HEJT?

 • Vecná kritika alebo spätná väzba bez nenávistného prejavu
 • Slušná výmena rozdielnych názorov bez nenávistného prejavu
 • Bežné preháňanie, hyperbola, satira, sarkazmus, humor

Iniciatíva #bezhejtu podporuje kultivovanú diskusiu v online prostredí. Jej cieľom je minimalizácia nenávistných prejavov na profiloch a online platformách firiem, verejných inštitúcií, mimovládnych a neziskových organizácií, médií a influencerov/influenceriek. Čím menej hejtu, tým viac priestoru zostane pre slušnú a konštruktívnu debatu.

Viac o nej sa dozviete TU.

 

Pravidlá diskusie #bezhejtu

Facebookový účet Štátna filharmónia Košice je v správe spoločnosti Štátna filharmónia Košice a prináša pravidelné informácie o svojej koncertnej činnosti a klasickej hudbe. Tento profil slúži na komunikáciu s našimi fanúšikmi, návštevníkmi a komunitou.

Komentáre pod príspevkami na tomto profile moderujeme a aktívne sa snažíme budovať bezpečný priestor pre konštruktívnu a slušnú diskusiu pre všetkých.

Tešíme sa z každej konštruktívnej, vecnej, milej či vtipnej diskusie na našom profile a snažíme sa ju podporovať. Na našich profiloch však nemá miesto akékoľvek nenávistné a vulgárne správanie, ktorým sa zvyšuje napätie, vyvoláva agresivita alebo podnecuje nenávisť. Prosíme, aby ste sa do diskusie zapájali s rešpektom k ostatným používateľom. Zdržiavajte sa urážlivých, nenávistných, diskriminačných alebo vulgárnych interakcií a taktiež dodržujte všeobecne platné pravidlá pre používanie Facebooku od Meta – https://www.facebook.com/legal/terms.

Vyhradzujeme si právo odstrániť bez predchádzajúceho upozornenia akýkoľvek obsah, ktorý porušuje pravidlá slušného správania a v prípade závažného či opakovaného porušenia aj právo vylúčiť (zabanovať) používateľa z diskusie na našom profile. Zapájaním sa do diskusie na našom profile súhlasíte s týmito podmienkami.

Ďakujeme, že aj vy prispievate k online priestoru #bezhejtu.

www.bezhejtu.sk

Na našom profile budeme mazať príspevky, ktoré:

 1. obsahujú vulgarizmy alebo vyhrážky a slovné útoky nasmerované proti inej osobe, alebo skupine osôb,
 2. propagujú, obhajujú alebo podnecujú násilie, porušovanie ľudských práv, xenofóbiu, rasizmus, politickú, občiansku, rasovú, národnostnú, náboženskú, sexuálnu a inú neznášanlivosť a nenávisť k iným osobám, alebo ku skupinám osôb,
 3. používajú diskriminačné motívy alebo stigmatizujúce označenia,
 4. sú šikanou voči inej osobe alebo skupine osôb,
 5. používajú expresívne výrazové prostriedky (slovné, zvukové, obrazové alebo zvukovo-obrazové) zjavne s účelom uraziť alebo inak zraniť inú osobu alebo skupinu osôb,
 6. šíria neoprávnené osobné údaje,
 7. sú v rozpore s platným právom,
 8. šíria alebo podporujú šírenie dezinformácií, hoaxov a nenávistnej propagandy,
 9. pochádzajú z falošných účtov,
 10. zaplavujú diskusiu opakovane tým istým príspevkom (tzv. spamovanie),
 11. sú reklamou alebo inou propagáciou tovarov a služieb,
 12. v odkazoch šíria škodlivý softvér alebo smerujú na podvodné stránky.

Ďakujeme, že diskutujete slušne a s rešpektom.

Tieto pravidlá vytvorili zakladatelia iniciatívy #bezhejtu – komunikačná agentúra Seesame a softvérová spoločnosť TrollWall. Ich znenie konzultovali aj komunitní manažéri, Advokátska kancelária Paul Q, operátor O2 a psychologická poradňa IPčko.

Collegium Technicum

Collegium Technicum oslávi 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou

Miešaný spevácky zbor Technickej univerzity v Košiciach slávi tento rok 40 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti pozýva Collegium Technicum pod vedením zbormajsterky Tatiany Kanišákovej na slávnostný koncert. V prvej časti koncertu odznejú diela a cappella a v druhej sa o hudobný sprievod postará orchester Štátnej filharmónie Košice.

Čitať viac »

Grafika - 52. ročník MOFIS

Improvizácia ako leitmotív Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola

Cieľom Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola (MOFIS) je predstaviť kráľovský nástroj – organ – v najrozličnejších podobách. Od malých prenosných pozitívov po veľké historické organy v kostoloch. Od klasiky po súčasnú hudbu. Počas aktuálneho 52. ročníka MOFISu návštevníci zistia, ako znie organ v synagóge a či sa dá na organovú hudbu aj tancovať. Hlavnou témou podujatí je organová improvizácia a návštevníci ju môžu interaktívne zažiť na vlastnej koži.

Čitať viac »

organ - Markušovce

Medzinárodný organový festival Ivana Sokola spája tradičné so súčasným

V poradí 52. ročník MOFIS sa tento rok zameriava na organovú improvizáciu. ŠFK ako organizátor podujatia pripravila pre návštevníkov dva čisto improvizačné koncerty i tematický workshop. Aj vystupujúci sólisti sa inšpirovali leitmotívom festivalu a improvizácie zaradili do svojich koncertov. MOFIS bude prebiehať od 14. do 30. septembra 2023 v Košiciach, Rimavskej Sobote, Markušovciach, Sabinove, Jasove, Prešove, Spišskej Novej Vsi a Kežmarku.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...