Get Adobe Flash player

Koncerty

koncerty1

Vstupenky

modul2

Prenájom priestorov

koncerty2

Práce mladých reštaurátorov v priestoroch Štátnej filharmónie Košice

1. december - 20. december 2016, vernisáž výstavy o 17:00 hod.

 

Študenti Školy úžitkového výtvarníctva Košice budú opäť vystavovať v Dome umenia. 1. decembra 2016 začína výstava s názvom "Košické pohľady". V tejto predvianočnej výstave budú prezentované práce tematicky súvisiace s metropolou východu. „Počas niekoľkých rokov naši žiaci vytvárali olejomaľby - invenčné kópie s košickými pohľadmi, ktoré v podobe súčasnej kolekcie budú po prvý krát verejne prezentované. Známe i menej známe košické zákutia a ulice sú namaľované vždy v rukopise umelca, ako napríklad majstra Jakobyho alebo Moneta, Ernsta, či Turnera," tvrdí organizátor výstavy a pedagóg ŠÚV Košice Mgr.art. Milan Špak, Art.D.


Vďaka dobrej spolupráci ŠÚV Košice a Štátnou filharmóniou Košice tak návštevník koncertov získa nielen hudobný ale i vizuálny zážitok. Podľa slov dramaturgičky filharmónie Mgr. Márie Kornucíkovej výstavy prác študentov konzervátorstva a reštaurátorstva patria k najlepším výstavám v Dome umenia, ktoré počas sezóny prezentujú: „V záplave postmoderného umenia, ktoré v mnohých prípadoch rezignuje na technickú zručnosť a obsah diela výrazne poznačeného seba-prezentáciou, sú práce žiakov oázou, na ktorú sa naši návštevníci dlho vopred tešia."
Tak ako vždy, aj teraz sú pre účastníkov otvorenia výstavy pripravené voľné vstupenky na večerný koncert „Perly Romantizmu", ktorý začína o 19:00. Vernisáž výstavy „Košické pohľady" je naplánovaná na 17.00. Práce budú v Dome umenia vystavené do 20. decembra 2016.výstava KP-page-001

 

 

Autor, foto: Mgr. Ľubica Reváková
Foto: Študentky z odboru konzervátorstvo a reštaurátorstvo na hodine maliarskej prípravy
Košice 29. 11. 2016

Partneri

 

 

 

               WGSKE logo polkruhy

 

      

Logo-Collegium-VP hotel-yasmin logo-page-001   

 RKE LOGO SHADOW 2017-page-001

 opera slovakia positive red        logo Hudobny zivot   227      

 

KOSICEDNES-LOGO KOSICEDNES mediahouse invert

 

   zajtrajsie noviny

 

       lemur logo 2 ziara

 

Kam do mesta-logo   

  theCity logo

 

     kedykam LOGO

   

 KDHZ Logo orez

        

             

Logo MojeKosice        

  

sfk