Novou riaditeľkou ŠfK sa stane Lucia Potokárová

Slávnostným Záverečným koncertom sezóny (27. 6. 2019) sa Štátna filharmónia Košice (ŠfK) rozlúčila s jubilejnou 50. sezónou. Zároveň sa však počas mimoriadneho večera lúčil s postom riaditeľa tejto inštitúcie jej dlhoročný riaditeľ Július Klein. Od novej koncertnej sezóny bude ŠfK viesť Lucia Potokárová.

 

Záverečný koncert ŠfK pod taktovkou Leoša Svárovského ponúkol Čajkovského Klavírny koncert č. 2 G dur so sólistom Mariánom Lapšanským a spolu so Slovenským filharmonickým zborom a sólistom Janom Vacíkom aj Suchoňov Žalm Zeme podkarpatskej (recenziu koncertu prinesieme). Na koncerte sa zúčastnila aj ministerka kultúry Ľubica Laššáková, ktorá vo svojom príhovore poďakovala Júliusovi Kleinovi za jeho doterajšie vedenie inštitúcie a spoločne predstavili publiku novú riaditeľku.

Dlhoročný riaditeľ Štátnej filharmónie Košice Július Klein dávnejšie požiadal ministerku kultúry SR listom o ukončenie svojho kontraktu, preto sa 25. júna 2019 uskutočnilo výberové konanie na obsadenie tejto funkcie, ktorého víťazkou sa stala Lucia Potokárová. Na základe rozhodnutia ministerky kultúry sa Lucia Potokárová ujme funkcie riaditeľky Štátnej filharmónie Košice od novej koncertnej sezóny – 1. septembra 2019.

„Mojim plánom – ktorý sa mi aj vyplnil – bolo oznámiť na ministerstve kultúry na jar skutočnosť, že odchádzam z postu riaditeľa ŠfK. Chcel som, aby v dostatočnom časovom predstihu prebehol konkurz na nového riaditeľa a aby som túto skutočnosť oznámil na Záverečnom koncerte sezóny a zároveň na ňom predstavil svojho nástupcu,“ uviedol pre Opera Slovakia Július Klein.

 

Tejto inštitúcii zasvätil celý svoj pracovný život, pretože práve do košickej filharmónie nastúpil po absolvovaní VŠMU na pozíciu hráča na prvý klarinet. 0d 1. februára 1991 viedol.....
 

„Pravdu povediac, povedal som si, že treba vedieť odísť v najlepšom. Nuž a jubilejná 50-ta sezóna sa mi zdala príznačná a skutočne vhodná na to, aby som práve po jej skončení ukončil svoje pôsobenie na poste riaditeľa. Ponúkli sme úplne nový vizuál ......

 

Zvyšok článku si môžete prečítať na www.operaslovakia.sk
TU

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.