ČECHOMOR - PROMĚNY

Mimoriadne koncerty 04.09.2019 19:00

ČECHOMOR
Štátna filharmónia Košice

Stanislav Vavřínek, dirigent
hostia: Martina Pártlová, Ondrej Kandráč

Vstupné: 
prízemie: 30/25  €
balkón: 25/20 €
lóža: 35 €

Jeden z najznámejších projektov českej kapely Čechomor, slávne Proměny, po prvýkrát v Košiciach so Štátnou filharmóniou Košice.

Projekt Proměny prepája originálne poňaté ľudové piesne so zvukom a farbami orchestra v nadčasových aranžmánoch punkového muzikanta Jaza Colemana. V roku 2001 získal Čechomor za album Proměny množstvo ocenení, napríklad tri hlavné ceny Anděl (Skupina roka, Album roka a Skladba roka) a ďalšie.

Proměny môžu fanúšikovia poznať aj z fiktívneho dokumentu, dnes už kultového českého filmu Rok Ďábla od Petra Zelenkyu kde skupina Čechomor účinkuje. Počas koncertu v pražskom Rudolfině, kde Proměny zazneli vôbec po prvý krát, padla prvá klapka filmu.

Na koncerte účinkuje aj hosťujúca speváčka Martina Pártlová, ktorá si s kapelou zaspievala okrem iného aj na najnovšom albume Nadechnutí, z ktorého počas koncertu niekoľko piesní. Ich aranžmány vytvoril poľský dirigent dirigent Adam Sztaba.

"Spolupráce s dirigentem Adamem Sztaboubyla naprosto úžasná. V minulém roce jsme si ho pozvali, aby s námi v Čechách zahrál několik koncertů Proměn. Byl z návrhu tak nadšený, že se nás zeptal, jestli by Proměny mohl obohatit o pár písní a my samozřejmě souhlasili. Fanoušci se mohou těšit například na píseň Mamko nedávej mě, která s orchestrem dostala úplně nový rozměr.“ hovorí huslista a spevákKarel Holas

 

"Nejradši mám na Proměnách, že můžeme pokaždé spolupracovat s jinou filharmonií a jiným dirigentem. Každý orchestr má totiž svůj osobitý styl, který skladby Proměn obohatí, proto už se do Košic velice těším", dodává gitarista a spevák František Černý.

 

KALENDÁR Koncertná sezóna 2018/2019


Najbližšie podujatia


Koncerty A cyklu / Koncerty B cyklu / Mimoriadne koncerty / Medzinárodný organový festival Ivana Sokola / Ars nova /  Košická hudobná jar / Koncert pre mládež / Verejné generálky / Literárno-hudobné večery / Stretnutia s hudbou / Koncerty v zahraničí

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.