Novinky

Naše novinky.

Aktuality

1-12 z 75 výsledkov

Knižné tipy z filky

Aký by to bol marec, keby sme sa nepovenovali knihám? Hoci sa v košickej filharmónii rieši na dennej báze hudba, potom hudba a ešte aj… hudba, tak si zamestnanci ŠfK vedia nájsť čas aj na iný druh umenia – literatúru. Nasledujúci článok obsahuje množstvo knižných tipov. A či budú aj o hudbe? To sa práve dozviete.

Čitať viac »

Online koncerty ŠfK aj na YouTube

Archív Online koncertov Štátnej filharmónie Košice si môžete bezplatne vypočuť a pozrieť aj na našom oficiálnom YouTube kanáli. Ak chcete byť vždy informovaní o nových streamoch, kliknite na tlačidlo ODOBERAŤ, resp. SUBSCRIBE a do vašej mejlovej schránky pribudne avízo o novej nahrávke.

Čitať viac »

Marec vo filke

V Štátnej filharmónii Košice denno-denne vyhodnocujeme pandemickú situáciu a prehodnocujeme naše plány vzhľadom na čo najvyššiu bezpečnosť pre celý kolektív.

Čitať viac »

Spolupracujeme s INDEXMAG

Mediálnu spoluprácu sme rozšírili aj o invenčný a štýlový magazín INDEXMAG. Nájdete v ňom pozvánky na koncerty v Štátnej filharmónii Košice, články a rohovory s hudbníkmi, sólistami či dirigentmi.

Čitať viac »

Nahrali sme Cikkera

Štátna filharmónia Košice nahrala reprezentatívne CD venovaného 75. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny. Pre tento zámer zvolili symfonický triptych O živote skladateľa Jána Cikkera – cyklus symfonických básní Leto, Boj (Vojak a matka) a Ráno.

Čitať viac »

Komorné koncerty v septembri pokračujú

52. koncertná sezóna nás prekvapí nevšednou, málo počutou nádherou komorných diel popredných skladateľov hudobnej histórie v najrôznejšom nástrojovom obsadení, v oduševnenom a úprimnom podaní nám blízkych skvelých interpretov, ktorí k nám obvykle prehovárajú trochu anonymne zo spleti orchestrálneho pradiva.

Čitať viac »

Umenie počas karantény: rozhovor s Luciou Potokárovou

Život Štátnej filharmónie Košice (ŠfK) aktívne vnímala už v mladosti, najprv ako študentka Konzervatória v Košiciach, neskôr ako poslucháčka Univerzity Komenského v Bratislave. Od novembra 2016 sa stala hlavou tvorivého tímu filharmónie a dnes je jej dušou. O zvládaní uplynulých dní karantény, ale aj o budúcnosti ŠfK počas koronakrízy nám v rozhovore porozprávala riaditeľka ŠfK Lucia Potokárová.

 

Čitať viac »

Rozhovor s koncertným majstrom Mátyásom Mézesom

Do orchestra Štátnej filharmónie Košice nastúpil v sezóne 2017/2018 na post koncertného majstra. Pravidelné koncertovanie a štúdium vo Švajčiarsku musel do odvolania prerušiť tak, ako všetci umelci i rodák z Rožňavy Mátyás Mézes. Ako to celé prežíva a čo aktuálne robí nám prezradil v nasledujúcom rozhovore.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.