Turné ČÍNA

Od svojho vzniku Štátna filharmónia Košice (ŠfK) prezentuje kvalitné interpretačné umenie nielen doma, ale i v zahraničí. Tentoraz vycestuje na koncertné turné do Čínskej ľudovej republiky, kde spolu so šéfdirigentom Zbyňkom Müllerom predstaví po prvý krát vo svojej histórii. „V minulosti sme na azijskom kontinente viackrát koncertovali v Južnej Kórei a v Hongkongu. Do Číny sa nám cesta otvára po prvýkrát.", uviedol riaditeľ ŠfK, Július Klein.
V čase od 27.12 do 5.1. 2015 zaznie osem koncertov v rôznych východočínskych mestách, vrátane metropoly Šanghaj. Program celovečerných koncertov je zostavený predovšetkým z diel skladateľov dynastie Straussovcov, ktorých vynikajúcimi nahrávkami orchester ŠfK významne zarezonoval v zahraničnom povedomí. Chýbať nebudú polky a viedenské valčíky, predovšetkým „Na krásnom modrom Dunaji", „Kaiser Walz" a iné. Okrem populárnych "Straussoviek" na turné sa odprezentuje i symfonickým repertoárom pozostávajúcim z hudby 19. storočia. Neprekonateľná predohra Karneval od Antonína Dvořáka a takmer polhodinová „Talianská" symfónia Felixa Mendelssohna-Bartholdyho sú diela, ktoré svojou umeleckou náročnosťou a sviežim charakterom vzbudia záujem aj u sofistikovaného publika. Bonusom koncertov bude originálna domáca čínska kompozícia „Happy Sunrise".

Turné Štátnej filharmónie Košice je sľubným krokom k šíreniu vysokej umeleckej kultúry regiónu v zahraničí.

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.