Orchester Štátnej filharmónie Košice sa vrátil z úspešného turné

Orchester Štátnej filharmónie Košice (ŠfK) úspešne reprezent

oval Slovensko na zahraničnom takmer dvojtýždňovom turné v Čínskej ľudovej republike. V histórii ŠfK ide o prvý zájazd do tejto ázijskej krajiny.

Koncertné turné orchestra ŠfK sa uskutočnilo v dňoch od 25. decembra do 7. januára, počas ktorých orchester odohral 9 koncertov pod taktovkou šéfdirigenta Zbyňka Müllera. Technicky vynikajúco pripravené koncertné i divadelné sály v mestách Changsha, Changzhou, Changshu, Wuxi, Nanjing, Ningbo a Suzhou juhovýchodnej Číny s kapacitou od 900 do 1500 miest navštívilo viac než 10 000 poslucháčov. Publikum teda prejavilo veľký záujem o všetky koncerty orchestra ŠfK.Program koncertov pozostával z dvoch častí. V prvej polovici znela predohra Karneval od Antonína Dvořáka spolu so štvrtou symfóniou Felixa Mendelssohna-Bartholdyho, ktorá nesie podtitul "Talianska". Druhú časť repertoáru tvoril výber poliek a valčíkov Josefa, Johanna a Johana Jr. Straussovcov, z ktorých čínske publikum azda najviac zaujala Liguorianer Seufzer Polka, kde mal orchester priestor na uvoľnenie. Voľné improvizácie a spev rozohriali inak stiahnuté publikum, ktoré sa hudobníkom odvďačilo ováciami a úprimnými výkrikmi „bravó". Očakávanú odozvu získala i domáca kompozícia „Happy sunrise". Veľmi pozitívne ohlasy mali aj prídavky Radeckého pochod (Johann Strauss) a Klebetnice (Josef Strauss). V závere každého koncertu poprial publiku orchester šťastný nový rok v čínštine, čím si ich získal úplne „I keď čínske publikum nie je natoľko otvorené ako to naše slovenské, na záver nás vždy potešili veľmi príjemnou a vďačnou atmosférou." hovorí riaditeľ filharmónie, Július Klein.


Mimoriadne úspešné turné orchestra ŠfK v jednej z najprosperujúcejších krajín sveta prinieslo spokojnosť na oboch stranách, čím sa pre ŠfK vytvoril priestor na ďalšie zahraničné projekty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skúška orchestra v Changshu Baoli Theatre.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orchester pred jednou z najstarších vysokoškolských inštitúcií YueLu Academy v meste Changsha

     

 

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.