Jedinečný september vo filharmónii

Začiatok nového školského roka sa už tradične spája s množstvom povinností a stupňujúcim sa pracovným stresom. V obklopení všetkých tých blížiacich sa termínov, náročných úloh a nekompromisných uzávierok však potrebujete čas aj na oddych. Hovorí sa, že hudba je najlepším liekom na dušu. Štátna filharmónia Košice si pre vás aj túto sezónu pripravila bohatý kultúrny program plný mimoriadnych koncertov a zvučných svetových mien. V poradí 48. koncertná sezóna vás milo prekvapí.

Ak patríte k filmovým nadšencom a hollywoodska produkcia vám je dobre známa, mali by ste zbystriť pozornosť. Už 13. septembra o 18.00 totiž odznejú v Dome umenia v Košiciach melódie z oscarových filmov. Mimoriadny koncert „Hollywood", pod taktovkou poľského dirigenta Janusza Powolného, vám pripomenie snímky z kultových filmov ako Raňajky u Tiffanyho, Sedem statočných, Krstný otec či James Bond.
Na počesť organistu, sólistu ŠfK a zakladateľa tradície organovej hudby v Košiciach, sa v dňoch od 16. septembra do 4. októbra uskutoční už 46. ročník Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola. V šiestich mestách (Košice, Sabinov, Rožňava, Spišská Nová Ves, Poprad a Kežmarok) sa predstavia štyria skvelí organisti, medzi ktorými nebude chýbať uznávaný britský umelec Roger Sayer. Priestor však dostanú aj mladí perspektívni organisti ako Slovenka Denisa Gibalová – Kabáčová, Poliak Władysław Szymański a Švajčiarka Lara Schaffner. Neovládate cudzie jazyky? Nevadí. Hudba je totiž „jazyk", ktorým sa dorozumiete kdekoľvek na svete.

Septembrový program bude ďalej pokračovať Otváracím koncertom, prostredníctvom ktorého sa ŠfK zapája do kultúrneho programu Predsedníctva SR v Rade Európskej únie. Milovníkov klavíra a jeho čarovných melódií privíta Dom umenia 22. septembra o 19.00. Hostiť bude uznávaného slovenského dirigenta Martina Leginusa a talentovaného klaviristu Jenő Jandó-a z Maďarska.
Neobvyklý hudobný zážitok prinesie aj 3. benefičný koncert o.z. „Spájanie generácií", v ktorom sa 26. septembra o 18.00 predstaví český husľový virtuóz Pavel Šporcl. Návštevou tohto celovečerného predstavenia v košickom Dome umenia spojíte príjemné s užitočným, keďže výťažok poputuje na charitatívne účely.

Bohatá ponuka je pripravená aj pre najmladších poslucháčov, ktorí majú možnosť počas sezóny navštíviť okrem orchestrálnych projektov aj komponované komorné koncerty s prepojením slova a hudby", prezradila na tlačovej konferencii dramaturgička ŠfK, Mária Kornucíková.
Tohtoročná jeseň tak bude v podaní Štátnej filharmónie Košice nepochybne plná jedinečných predstavení. Septembrom sa však koncertná sezóna nekončí a ŠfK má už pre priaznivcov klasickej hudby pripravené ďalšie zaujímavé predstavenia. Ak aj práve nepatríte medzi muzikantov či znalcov vážnych skladieb, nezúfajte. Veď ako raz povedal Titus Livius: „Kto chce pochopiť hudbu, nepotrebuje ani tak sluch, ako srdce."

Romana Valenčáková

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.