Práce mladých reštaurátorov v priestoroch Štátnej filharmónie Košice

1. december - 20. december 2016, vernisáž výstavy o 17:00 hod.

Študenti Školy úžitkového výtvarníctva Košice budú opäť vystavovať v Dome umenia. 1. decembra 2016 začína výstava s názvom "Košické pohľady". V tejto predvianočnej výstave budú prezentované práce tematicky súvisiace s metropolou východu. „Počas niekoľkých rokov naši žiaci vytvárali olejomaľby - invenčné kópie s košickými pohľadmi, ktoré v podobe súčasnej kolekcie budú po prvý krát verejne prezentované. Známe i menej známe košické zákutia a ulice sú namaľované vždy v rukopise umelca, ako napríklad majstra Jakobyho alebo Moneta, Ernsta, či Turnera," tvrdí organizátor výstavy a pedagóg ŠÚV Košice Mgr.art. Milan Špak, Art.D.


Vďaka dobrej spolupráci ŠÚV Košice a Štátnou filharmóniou Košice tak návštevník koncertov získa nielen hudobný ale i vizuálny zážitok. Podľa slov dramaturgičky filharmónie Mgr. Márie Kornucíkovej výstavy prác študentov konzervátorstva a reštaurátorstva patria k najlepším výstavám v Dome umenia, ktoré počas sezóny prezentujú: „V záplave postmoderného umenia, ktoré v mnohých prípadoch rezignuje na technickú zručnosť a obsah diela výrazne poznačeného seba-prezentáciou, sú práce žiakov oázou, na ktorú sa naši návštevníci dlho vopred tešia."
Tak ako vždy, aj teraz sú pre účastníkov otvorenia výstavy pripravené voľné vstupenky na večerný koncert „Perly Romantizmu", ktorý začína o 19:00. Vernisáž výstavy „Košické pohľady" je naplánovaná na 17.00. Práce budú v Dome umenia vystavené do 20. decembra 2016.

Autor, foto: Mgr. Ľubica Reváková
Foto: Študentky z odboru konzervátorstvo a reštaurátorstvo na hodine maliarskej prípravy
Košice 29. 11. 2016

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.