Štátna filharmónia Košice na prelome rokov opäť koncertuje v Číne

Orchester Štátnej filharmónie Košice (ŠfK) počas tohtoročných sviatkov vymení svoje domáce pódium, za scény svetových koncertných sál Ďalekého východu. Po vynikajúcich ohlasoch na turné ŠfK v roku 2015, vycestujú filharmonici v nedeľu, na prvý sviatok vianočný na ďalšie, takmer dvojtýždňové koncertné turné v Čínskej ľudovej republike. „Naša spolupráca s čínskou agentúrou je na vysokej profesionálnej úrovni, preto sme veľmi radi, že si opäť vybrali práve náš orchester. Samozrejme ich pozvanie sme s radosťou prijali aj tento rok.", približuje riaditeľ Štátnej filharmónie Košice, Július Klein.

 Orchester na turné v sezóne 2014/2015.


ŠfK už od svojho vzniku prezentuje kvalitné interpretačné umenie nielen doma, ale i v zahraničí, dôkazom čoho sú desiatky koncertov odohraných v rôznych krajinách sveta. Po tohtoročnom februárovom turné v Nemecku, vycestuje orchester na prelome rokov 2016 /2017 na náročné koncertné turné do Čínskej ľudovej republiky, kde bude pod taktovkou šéfdirigenta Zbyňka Müllera prezentovať svoje presvedčivé interpretačné majstrovstvo spolu v ôsmich mestách, okrem iného aj v prestížnom, supermodernom Národnom centre múzického umenia (orig. National Centre for the Performing Arts) v Pekingu.
Pre čínske publikum si filharmonici pripravili dva rôzne celovečerné programy. Oba čerpajú z domáceho a svetového koncertného repertoáru, preto nebude chýbať ani tvorba prvého profesionálneho slovenského skladateľa, Jána Levoslava Bellu. Zo svetových diel ŠfK uvedie výber zo Smetanovho symfonického cyklu Má vlast, či symfónie Césara Francka a Antonína Dvořáka. Program koncertov však reflektuje aj oslavy Nového roka, preto zaznejú aj obľúbené polky a valčíky dynastie Straussovcov, či Franza Lehára, ktorých nahrávky v podaní ŠfK sú v zahraničí mimoriadne známe. „Tvorba dramaturgie takýchto koncertov je vždy otázkou ponuky a dopytu, preto je potrebné robiť kompromisy na obidvoch stranách. Tentoraz sa nám podarilo ponúknuť program, v ktorom boli tieto kompromisy naozaj len minimálne.", približuje J. Klein.
Koncertovanie Štátnej filharmónie Košice pravidelne prispieva k šíreniu dobrého mena a vysokej úrovne interpretácie doma i v zahraničí. Z ďalekej Číny sa filharmonici do Košíc vrátia 5. januára, kde ich čakajú obľúbené Novoročné koncerty na domácej pôde v Dome umenia.

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.