Atraktívny koncertoch dvoch klaviristov

Koncert dua Jakub Čižmarovič a Shoko Kawasaki prináša efektnú dramaturgiu dokonale využívajúcu potenciál spolupráce dvoch klaviristov na pódiu. Obaja interpreti, ktorých spája aj životné partnerstvo, sa predvedú vo všetkých možných roliach – ako sólisti, v štvorručnej hre ale aj ako klavírne duo. Atraktívny a technicky exponovaný program je rozdelený do dvoch častí. Po prvom bloku z diel C. Debussyho, O. Messiaena a H. Otaku vrcholí koncert monotematickým lisztovským programom.

 

Japonská klaviristka Shoko Kawasaki (1983) absolvovala štúdium klavíra na tokijskej Akadémii umení získaním prestížnej Ceny Leonida Kreutzera a postgraduálne štúdiá ukončila na Hochschule für Musik und Theater v Mníchove. Zvíťazila na viacerých japonských klavírnych súťažiach a získala ocenenia v Európe: na klavírnej súťaži Ennio Porrino v Cagliari, na Medzinárodnej klavírnej súťaži v Ženeve či na Griegovej súťaži v Bergene. Účinkuje na sólových recitáloch, komorných koncertoch, festivaloch v Ázii, Amerike a Európe. Nahrala 2 CD. Vyučuje klavír na Hochschule für Musik und Theater v Mníchove

 

Jeden z popredných európskych interpretov mladej generácie, klavirista Jakub Čižmarovič (1985) pochádza zo Slovenska, no od útleho detstva žije v Nemecku, kde sa veľmi rýchlo presadil vďaka víťazstvám na celoštátnych súťažiach (Klavírna súťaž Steinway, Junge Musiziert). Už ako 16-ročný debutoval s kolínskym Gürzenich Orchestrom a dirigentom Jamesom Conlonom. Roku 2001 zvíťazil na medzinárodnej súťaži Festa Ueda v japonskom Nagane. V súčasnosti pravidelne spolupracuje s nemeckými orchestrami, účinkuje na nemeckých i zahraničných festivaloch. Významné je jeho pravidelné účinkovanie na japonských pódiách a v Južnej Kórei. V USA debutoval s Chigaco Symphony Orchestra s Jamesom Conlonom. Nahral 3 CD.

 

 

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.