Januárové koncerty vo filharmónii

Prvý koncert nového roka sa niesol v duchu veľkolepej oslavy a skvelej nálady. Pod taktovkou taktovkou šéfdirigenta Zbyňka Müllera sa spolu s orchestrom ŠfK v slávnostnom galaprograme predstavili operní speváci Eva Hornyáková a Martin Gyimesi.  

Po oslavnom novoročnom koncerte pokračuje dramaturgia v nastolenej línii svojej 51. koncertnej sezóny, ktorá  je v mnohých ohľadoch odvážna a nekonvenčná. Štvrtok 16. januára bude nevšedný nielen programom, ale aj zaujímavým sólistickým obsadením – úspešný violončelista Ján Bogdan je rodákom z Košíc, ktorého mladý talent pred rokmi objavila aj ŠfK. Pred domácim publikom sa po čase predstaví v náročnom violončelovom koncerte excelentného virtuóza svojej doby L. Boccheriniho.

Perličkou dramaturgie januárových koncertov bude mimoriadny komorný koncert súboru Ensemble Ricercata, ktorý vedie Ivan Šiller. Súbor sa venuje interpretácii komornej hudby so zameraním na tvorbu skladateľov 19. a 20. storočia a súčasnú hudbu. Talianske slovo ricercare znamená hľadať, pátrať, skúmať. Ensemble Ricercata v duchu svojho názvu hľadá a objavuje – diela „staré“ i nové. Na koncerte v Košiciach priblíži tento súbor v zložení Helga Varga Bach (spev), David Danel (husle),  Ronald Šebesta (klarinet), Ivan Šiller (klavír) v komornej atmosfére diela J. Brahmsa, F. Mendelssohna-Bartholdyho, F. Schuberta, C. Schumannovej a R. Schumanna. Keďže poslucháči budú tentoraz sedieť v blízkosti umelcov priamo na pódiu, počet lístkov na tento koncert 22. januára je obmedzený. 

 

Každoročnou tradíciou januárových koncertov ŠfK je pomyselná „oslava“ narodenín velikána Wolfganga Amadea Mozarta, ktorá tentoraz pripadne na 23. januára a jej priebehu sa ujme odborník na mozartovskú hudbu, brazílsky dirigent Vinicius Kattah, šéfdirigent Opery Štátneho divadla Košice. Príjemný mozartovský program pod jeho taktovkou obohatí netradičný koncert pre mandolínu a orchester z tvorby Mozartovho žiaka, Johanna Nepomuka Hummela. V ňom sa košickému publiku predstaví taliansky špecialista na staré brnkacie nástroje Mauro Squillante.

Záver januárových koncertov košickej filharmónie patrí náročným symfonickým dielam. V programe totiž nájdeme diela neopakovateľného Bélu Bartóka a Sergeja Rachmaninova. Sólistkou jedného z najslávnejších husľových koncertov 20. storočia, Bartókovho druhého husľového koncertu bude laureátka medzinárodných súťaží, maďarská umelkyňa Júlia Pusker. Dirigentskej taktovky sa 30. januára ujme renomovaný český dirigent Tomáš Brauner.

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.