Komorné koncerty v septembri pokračujú

Prežívame zvláštne a pre naše životné stereotypy neprajné obdobie, ktoré pre každý osudový príbeh predstavuje výzvy. Ťažko ich obísť, prekročiť, musíme im čeliť a vyrovnať sa s bytím, ktoré sa už asi nevráti do obvyklých koľají. Aj tak nás však, našťastie, naďalej budú obklopovať nehmotné hodnoty, ktoré nepodliehajú vplyvom momentu, rozprestierajú sa v nekonečne, kde stretávajú súznejúceho Ducha človeka. Láska, priateľstvo a umenie sa nám nesmú vzdialiť. To jediné nemenné nech nás obopína vo vesmíre, ktorý nám je vymedzený.
Hudba, tento zázrak umenia, sa k nám znovu vracia. Fluidum každého tónu, obsah každej zatvorenej partitúry sa vznáša pod kupolou Domu umenia, nezmazateľne vrytý do tohto  priestoru. A znovu sa chystá presvetliť šeď chvíle a sveta, ktorý nás obklopuje. Zázrak sa koná... Veríme, že tóny 52. koncertnej sezóny vás uvítajú krásou, súznením a posolstvom géniov minulosti aj súčasnosti.

Nová koncertná sezóna prekvapí trochu zvláštnym úvodom. V projekte Hráme komorne zaznejú nádherné komorných diela v najrôznejšom nástrojovom obsadení, v oduševnenom podaní nám blízkych interpretov, členov orchestra Štátnej filharmónie Košice, ktorí k nám obvykle prehovárajú trochu anonymne zo spleti orchestrálneho pradiva.

 

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.