Výstava obrazov "Kolobeh popola"

Pozývame Vás na výstavu obrazov v Salóniku Domu umenia. Výstavu akad. maliara Petra Popelku s názvom "KOLOBEH POPOLA"  si môžete do 18. októbra 2019 pozrieť v pracovných dňoch v čase od 10:00 - 16:00 (vstup zo služobného vchodu na Tajovského ulici) alebo počas koncertov ŠfK.

 

Akademický maliar Peter Popelka /1955/ - maliar, grafik, grafický dizajnér a vydavateľ. Od roku 1993 má svoje vydavateľstvo a reklamnú agentúru. Vydal knihy ako napr.: Monografia Július Jakoby, 1994 * Výtvarná moderna Slovenska,1997 v spolupráci s vyd. Slovart * Monografia Alexander Ilečko, 1998 v spolupráci s vydavateľstvom . Tatran * BAROK, 1998 v spolupráci so Slovenskou národnou galériou a množstvo ďalších kníh a katalógov. Vytvoril desiatky plagátov a firemných značiek. Mnohokrát vystavoval na Slovensku i v zahraničí. Od roku 2016 žije v Prešove, kde je členom skupiny umelcov a priateľov umenia v Galérii ÁTRIUM. Jeho diela sú v zbierkach SNG, ako aj v súkromných zbierkach na Slovensku a v zahraničí. V poslednom čase sa venuje koláži, ktorú vytvára z reprodukcií svojich obrazov a dotvára alla prima maľbou. V malých sériách vytvára signovanú počítačovú tlač z citácií vlastnej tvorby.


Dielo Petra Popelku zapĺňa neuchopiteľný tvorivý priestor medzi zvnútorneným sebauvzatím a naliehavou, živelnou výbušnosťou. Je krotké i divoké zároveň; v jedinom okamihu hlboko osobné aj nekompromisne angažované. Pri svojej ceste za umeleckým rozhrešením v odvážnych kreatívnych líniách opakovane pretvára samo seba. Dielo je plodom nepokojnej, náročnej mysle, ktorej estetická vzbura vyviera vo vzdialených, zaviatych kútoch zabúdajúcej zeme. Mysle, ktorá uprene hľadí na pohasínajúce lúče každodennosti a hovorí: “Znova do teba vnesiem svetlo.” Svojim obrazom nedáva názvy, aby dal priestor v obraze aj divákovi a inšpiroval ho.

Úryvok z pripravovanej knihy „Kolobeh popola“ od spoluautora textu Jakuba Tlolku.

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.