Články

The category tree for article browsing.

Aktuality

1-12 z 336 výsledkov
Alexandra Dovgan, fotografia

Žiarivý talent Alexandra Dovgan v Košiciach!

Z berlínskeho Konzerthausu mieri do košického Domu umenia. Svetová klaviristka najmladšej generácie Alexandra Dovgan spolu s orchestrom ŠFK zahrá Schumannov Klavírny koncert inšpirovaný milovanou osobou. Dirigent Eugene Tzigane s košickou filharmóniou naštuduje aj Symfóniu č. 4 od Anton Brucknera. Koncert z abonentného cyklu A s názvom BRUCKNEROVA ROMANTICKÁ sa uskutoční vo štvrtok 22. februára 2024 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Na Valentína do filharmónie

Filharmónia ako miesto dýchajúce krásou je pre romantický valentínsky večer priam stvorené. Štátna filharmónia Košice pozýva príjemne sa naladiť vznešenou hudbou na koncert s názvom ENIGMA VARIÁCIE. Pod taktovkou hlavného hosťujúceho dirigenta Zbyňka Müllera uvedie orchester ŠFK dielo Edwarda Elgara – Enigma, variácie na vlastnú tému a Simple Symphony od Benjamina Brittena. V Koncerte pre hoboj a sláčikový orchester a mol od Ralpha Vaughana Williamsa sa predstaví hobojistka Anna Štrbová. Koncert z abonentného cyklu A sa uskutoční vo štvrtok 15. februára 2024 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Večer francúzskej hudby v košickom Dome umenia

Massenet, Saint-Saëns a Bizet – traja francúzski skladatelia v interpretácii orchestra Štátnej filharmónie Košice. Tak znie pozvánka na tematický večer, ktorý povedie milovník francúzskej hudby šéfdirigent ŠFK Robert Jindra. Sólovo sa predstaví Emanuel Graf v jednom z najpopulárnejších koncertov pre violončelo. Koncert z abonentného cyklu A s názvom VEČER FRANCÚZSKEJ HUDBY sa uskutoční vo štvrtok 8. februára 2024 o 19:00 v Dome umenia. Podujatie podporil Francúzsky inštitút v Bratislave.

Čitať viac »

Hudobná exkurzia do klasicizmu

Do sveta hudobného klasicizmu privedie svojich návštevníkov orchester Štátnej filharmónie Košice pod vedením českého dirigenta Jiřího Habarta. V spoločnosti Beethovena, Hummela a Mozarta sa poslucháči ocitnú 1. februára 2024 o 19:00 v Dome umenia. Sólistom koncertu z cyklu B s názvom MAJSTRI KLASICIZMU bude trubkár Jiří Houdek. Podujatiu predchádzajú verejná generálka o 10:00 a predkoncertné stretnutie s lektorom dramaturgie Petrom Katinom a hosťami o 18:00.

Čitať viac »

Čajkovského Onegin v košickej filharmónii

Príbehy o nenaplnej láske a temnom hrdinstve ukotvené v podmanivej dychberúcej hudbe Čajkovského a Janáčka. Štátna filharmónia Košice pozýva na silné diela Eugen Onegin a Taras Bulba. Pôvodne plánovaného britského dirigenta Finnegana Downie Deara pre náhle ochorenie nahradí český dirigent Jaroslav Kyzlink. Sólovo sa predstavia sopranistka Linda Ballová a barytonista Svatopluk Sem. Koncert z abonentného cyklu A s názvom Čajkovského Onegin sa uskutoční vo štvrtok 25. januára 2024 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Anna Paulova

Aspoň raz ho počuť naživo – Mozartov koncert pre klarinet

Podujatie s názvom MOZARTOV KONCERT PRE KLARINET prinesie jedno z najcennejších diel klarinetového repertoáru. Spolu s orchestrom Štátnej filharmónie Košice sa sólovo predstaví Anna Paulová. Koncert otvorí premiéra slovenskej skladateľky Ľubice Čekovskej. Hudobný večer zavŕši Symfónia č. 3 a mol Škótska od Felixa Mendelssohna Bartholdyho. Všetko pod vedením holandského dirigenta Sandera Teepena. Koncert z abonentného cyklu B sa uskutoční vo štvrtok 18. januára 2024 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Fotografia z trojkráľového koncertu - Óda na radosť

Novoročný koncert v rytme valčíkov

Štátna filharmónia Košice (ŠFK) pozýva návštevníkov na slávnostný Novoročný koncert pod taktovkou Rastislava Štúra. Špecialitou večera bude nielen objavný program, ale aj spoločný novoročný prípitok a malé prekvapenie. Poslucháči sa môžu tešiť na odľahčený program veselšieho ladenia. Ľubozvučné valčíky a inštrumentálne predohry z operiet navodia tú pravú povznesenú atmosféru. Cieľom ŠFK je optimisticky privítať nový rok a spoločne sa naladiť krásnou hudbou. Mimoriadny koncert sa uskutoční na Troch kráľov 6. januára 2024 o 19:00 v Dome umenia. Podujatiu bude predchádzať Verejná generálka o 10:00.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT:  10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE:  Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...