Predkoncertné
stretnutia

Prázdny
Prázdny

Predkoncertné stretnutia predstavujú obohatenie a rozšírenie koncertného večera, ktorý sa návštevníci rozhodnú stráviť v Štátnej filharmónii Košice a zároveň sú originálnou vstupnou pozvánkou a „ochutnávkou“ pred začiatkom samotného koncertu. Ide o voľný cyklus moderovaných rozhovorov a krátkych prednáškových vstupov na vybrané výnimočné koncerty sezóny. 

Cieľom našich stretnutí je nielen poskytnúť hosťom základné informácie o skladbách, čo zaznejú na koncerte, ale priniesť a priblížiť atmosféru a náladu jednotlivých skladieb, poodhaliť dramaturgiu koncertu, určiť skryté súvislosti medzi jednotlivými skladbami a definovať historický či štýlový rámec ich vzniku, prípadne upozorniť na osobité prvky a zaujímavosti v dielach.

Hovorí sa, že za všetkým je ukrytý príbeh a príbehy akejkoľvek hudby zvyčajne patria k tým najsilnejším, veď takmer vždy sprostredkúvajú obrovskú škálu emócií. Návštevníci tak majú na stretnutiach možnosť zoznámiť sa okrem pozadia vzniku diel, ich premiér a historických súvislostí aj s pikantnými ohlasmi v dobovej tlači, kritikami a kontroverznými recenziami a pohnutými životnými osudmi skladateľov a interpretov. Naše rozprávanie o hudbe bude kombináciou faktografických údajov s pútavými osobnými a emocionálnymi stránkami vzniku a uvádzania konkrétnych diel klasickej hudby.

Osobitým aspektom našich predkoncertných stretnutí je aj to, že na ne vždy rád pozývam dirigentov a sólistov večera, pričom tí dokážu zanietene a profesionálne rozprávať o dielach, ktoré na koncerte uvádzajú, takže poslucháči získajú celistvý pohľad na program večera.

Veľmi rád vás na našich predkoncertných stretnutiach uvidím, rád zodpoviem všetky vaše otázky aj po stretnutí a teším sa na spoločne strávené chvíle pri rozhovoroch a na koncertoch. Srdečne vás pozývam!

 Peter Katina, lektor dramatugie ŠFK

 

>>> Rozhovor s Petrom Katinom si prečítate TU: Hľadá v hudbe príbehy, ktoré vás donútia počúvať.

 

Peter KATINA, lektor dramaturgie

Pre návštevníkov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o hudbe, ktorá na koncertoch zaznie, pripravuje Štátna filharmónia Košice v aktuálnej sezóne predkoncertné stretnutia. Pripravuje a uvádza ich lektor dramaturgie ŠFK Peter Katina.

 


Vstup s platnou abonentkou / vstupenkou na večerný koncert

Viac ... »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT:  10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE:  Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...