„Hovoriť počas koncertu je zbytočné - hudba je vždy hlučnejšia.“

Noel CLARASÓ

Kalendár podujatí ŠFK

Koncerty A cyklu

Koncerty B cyklu

Verejné generálky

Literárno-hudobné večery

Ars nova

Mimoriadne koncerty

Košická hudobná jar

Predkoncertné stretnutia

Koncerty v zahraničí

Koncert pre mládež

Medzinárodný organový festival
Ivana Sokola

Prázdny

STÉPHANE MOTTOUL - Prešov

Medzinárodný organový festival Ivana Sokola 24.09.2023 Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov  19:00

 

Stéphane MOTTOUL, organ

 

Program:

Stéphane Mottoul (* 1990)
Improvizácia - Präludium und Fugue v barokovom štýle

Robert Schumann (1810 - 1856)
Sechs Fugen über den Namen BACH op. 60
Fuga V

Stéphane Mottoul
Improvizácia - Concerto v talianskom barokovom štýle
Allegro
Lento
Allegro

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809 - 1847)
Drei Praeludien und Fugen op. 37
Praeludium I

Stéphane Mottoul
Improvizácia - Andante und Scherzo v romantickom štýle

Felix Mendelssohn Bartholdy
Drei Praeludien und Fugen op. 37
Fuga I

Johannes Brahms (1833 - 1897)
Fuge as moll WoO8

Johann Sebastian Bach (1685 - 1750)
Toccata et Fuga in F BWV 540

STÉPHANE MOTTOUL - Spišská Nová Ves

Medzinárodný organový festival Ivana Sokola 26.09.2023 Evanjelický kostol, Spišská Nová Ves  18:00

 

Stéphane MOTTOUL, organ

 

Program:

Stéphane Mottoul (* 1990)
Improvizácia - Präludium und Fugue v barokovom štýle

Johann Sebastian Bach (1685 - 1750)
Concerto G dur BWV 592 (J. E. v. Sachsen-Weimar)
Allegro
Grave
Presto

Johannes Brahms (1833 - 1897)
Fuge as mol WoO8

Johann Sebastian Bach
Sonata 6 G dur BWV 530
[Vivace]
Lente
Allegro

Robert Schumann (1810 - 1856)
Sechs Fugen über den Namen BACH op. 60
Fuga V

Stéphane Mottoul
Improvizácia - Andante v romantickom štýle

Robert Schumann
Studien für den Pedalflügel op. 56
5. Nicht zu schnell

Stéphane Mottoul
Improvizácia - Concerto v talianskom barokovom štýle
Allegro
Lento
Allegro

BALÁZS SZABÓ - Košice

Medzinárodný organový festival Ivana Sokola 27.09.2023 Seminárny kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice 19:00

 

4. koncert zo série BACHOVA ORGANOVÁ TVORBA: Prelom roka
In memoriam Ivan Sokol
Balázs SZABÓ, organ


Program:
Johann Sebastian Bach (1685 - 1750)

Das alte Jahr vergangen ist BWV 288

Praeludium in E BWV 566

Sonata 4 in e BWV 528
Adagio - vivace
Andante
Un poc’ allegro

In dir ist Freude BWV 615
Das alte Jahr vergangen ist (Neumeister) BWV 1091
Herr Gott, dich loben wir BWV 725
Das alte Jahr vergangen ist BWV 614
Helft mir Gottes Güte preisen BWV 613

Trio in G BWV 586

Toccata et Fuga in d BWV 565

Das alte Jahr vergangen ist BWV 288

 

Collegium Technicum
Tatiana KANIŠÁKOVÁ, zbormajsterka

Štátna filharmónia Košice

Jakub KLECKER, dirigent

Michaela VÁRADY, soprán

Marek GURBAĽ, bas

 

Program:

Ivan Hrušovský: Missa pro iuventute
Zdeněk Lukáš: Magna est vis veritatis, Angelum pacis Michael

Juraj Hatrík: V domu Otca mojevo

Ľubica Čekovská: Triptych (premiéra)


-prestávka-


Norbert Bodnár: Contagio Amoris – Dotyky lásky pre sólo soprán, bas, miešaný zbor a orchester

 


Vstupné: 12/11/10€ - zľavnené 8/7/6€ – lóža 16€

BALÁZS SZABÓ - Kežmarok

Medzinárodný organový festival Ivana Sokola 29.09.2023 Drevený artikulárny a Nový evanjelický kostol, Kežmarok 18:30

 

Balázs SZABÓ, organ

 

Program:

 

Drevený artikulárny kostol:

Juan Bautista José Cabanilles (1644 - 1712)
Libro de obras de organo
Tiento lleno de sexto tono WSC 57

Johann Sebastian Bach (1685 - 1750)
Erbarm dich mein, o Herre Gott BWV 721

Justin Heinrich Knecht (1752 - 1817)
Capriccio fis mol

 

Nový evanjelický kostol:

Max Reger (1873 - 1916)
Suite e mol op. 16
I. Introduzione - Fuga
IV. Passacaglia

ORGANOVÝ MARATÓN

Medzinárodný organový festival Ivana Sokola 30.09.2023 19:00 - 30.09.2023 22:00 Chrámy v centre Košíc

 

Storočnicu Medzinárodného Maratónu Mieru (MMM) reflektujeme aj v dramaturgii 52. ročníka Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola (MOFIS). V predvečer maratónu, v sobotu 30. septembra 2023 sa uskutoční "Organový maratón", ktorý je zároveň záverečným koncertom MOFIS. V každom kostole bude krátky, približne 30 minútový koncert, vystúpia traja organisti. Vstup na všetky koncerty bude voľný.

 

19:00 - 19:30 | Kostol Zoslania Ducha Svätého
František BEER, organ

 

Program:

Johann Sebastian Bach (1685 - 1750)
Das Wohltemperierte Klavier II
Praeludium und Fuga C dur BWV 870

Peter Planyavsky (* 1947)
Partita sopra Cantio Oenipontana

Jiří Ignác Linek (1725 - 1791)
Praeludium III. Transitus per omnes tonos

František Beer (* 1989)
Improvizácia

Bernardo Storace (fl. 1664)
Selva di varie compositioni d’intavolatura per cimbalo ed organo
Ballo della battaglia

 

19:50 - 20:20 | Dominikánsky kostol Nanebovzatia Panny Márie
Juraj KŘEMEN, organ

 

Program:

Johann Jacob Froberger (1616 - 1667)
Toccata XIII

Juraj Křemen (* 1993)
Improvizácia v štýle barokového koncertu
Allegro
Adagio
Allegro

Dietrich Buxtehude (1637 - 1707)
Ciaccona in e BuxWV 160

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809 - 1847)
Sechs Sonaten für die Orgel op. 65 - Sonata IV B dur
Allegro con brio
Andante religioso
Allegretto
Allegro maestoso e vivace

 

20:40 - 21:10 | Kostol reformovanej kresťanskej cirkvi (Kalvínsky kostol)
Tomáš MIHALIK, organ

 

Program:

Felix Mendelssohn Bartholdy
Drei Praeludien und Fugen op. 37
Praeludium I
Fuga I

Franz Liszt (1811 - 1886)
Tu es Petrus

Marcel Dupré (1886 - 1971)
Eight Short Gregorian Preludes op. 45
Salve Regina
Virgo Dei Genitrix
Pange Lingua (Tantum Ergo)
Sacris Solemnis (Panis Angelicus)
Alma Redemptoris Mater
Ave Verum Corpus
Lauda Sion (Ecce Panis)
Verbum Supernum (O Salutaris)

 

21:30 - 22:00 | Dóm sv. Alžbety Uhorskej
František BEER, organ

Juraj KŘEMEN, organ
Tomáš MIHALIK, organ

 

Program:

Charles-Marie Widor (1844 - 1937)
Symphonie VI op. 42 [J. Křemen]
I. Allegro

Johann Sebastian Bach
Praeludium et Fuga in h BWV 544 [F. Beer]

Marcel Dupré
Trois préludes et fugues op. 7 [T. Mihalik]
III g mol

František Beer, Juraj Křemen, Tomáš Mihalik
Improvizácia

NA VLNE PRIATEĽSTVA

Komorné koncerty 03.10.2023 Východoslovenská galéria, Hlavná 27, Košice 18:00

Otvárací koncert Dní českej kultúry 2023

Matyáš NOVÁK, klavír

 

Program:

Fryderyk Chopin: Balada č. 2 F dur op. 38

Fryderk Chopin: Nocturno op. 27, č. 2

Bedřich Smetana: České tance - výber

Ján Levoslav Bella: Klavírny kus c mol - 1. časť

Franz Liszt: Balada č. 2, S. 171

Franz Liszt: Polonéza č. 2, S. 223

 

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín Slovenskej republiky a Ministerstva zahraničných vecí Českej republiky.

Vstupné dobrovoľné - na mieste.

 

Štátna filharmónia Košice
Robert JINDRA,
dirigent
Alisa KOLOSOVA, mezzosoprán
Corby WELCH, tenor

 

Program:

Gustav Mahler: Pieseň o Zemi (70‘)

 


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

KVARTETO & FILHARMONICI

Koncerty A cyklu 19.10.2023 Dom umenia 19:00

Koncert je súčasťou Dní českej kultúry 2023

Štátna filharmónia Košice
Robert JINDRA,
dirigent
PAVEL BOŘKOVEC QUARTET
Ondřej HÁS,
1. husle
Marek BLAHA, 2. husle
Matěj KROUPA, viola
Štěpán DRTINA, violončelo

 

Program:

Ján Cikker: Symfonietta op. 16. č. 1 (13‘)
Bohuslav Martinů: Koncert pre sláčikové kvarteto a orchester, H 207 (18‘)
Johannes Brahms: Symfónia č. 4 e mol, op. 98 (40‘)

 

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín Slovenskej republikyMinisterstva zahraničných vecí Českej republiky.


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

POD TAKTOVKOU DIRIGENTKY

Koncerty B cyklu 26.10.2023 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Alena HRON,
dirigentka
Ivan KLÁNSKÝ, klavír

 

Program:

Ludwig van Beethoven: Koncert pre klavír a orchester č. 3 c mol op. 37 
Luigi Cherubini: Symfónia D dur

 


 Vstupné: 12/10/8 zľavnené: 9/7/5 Lóža: 16 

NOVÁ HUDBA V KUNSTHALLE

Mimoriadne koncerty 09.11.2023 Kunsthalle/Hala umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Balázs HORVÁTH,
dirigent
Martin PAVLÍK, husle
Peter KATINA, akordeón

 

Program:

Peter Dan Ferenčík: Inter – Intra No. 2 pre sláčikový orchester  (20‘)
Peter Javorka: Musik für Egon Schiele pre husle a orchester  (10‘)
Matej Sloboda: A Weathered Line Glittering pre orchester  (15‘)
Peter Machajdík: PROTI.STAV pre akordeón a orchester  (19‘)

Koncert sa koná v rámci festivalu Nová slovenská hudba


 

VEČER SAKRÁLNEJ HUDBY

Koncerty B cyklu 15.11.2023 Dom umenia 19:00

Štátna filharmónia Košice
Zbyněk MÜLLER,
dirigent
Český akademický zbor
Michal VAJDA,
zbormajster
Adriana BANÁSOVÁ, soprán
Alena KROPÁČKOVÁ, mezzosoprán
Martin ŠREJMA, tenor
Tomáš ŠELC, barytón

 

Program:

Piotr Iljič Čajkovskij: Serenáda pre sláčikový orchester C dur op. 48 (32‘)
Antonín Dvořák: Omša D dur "Lužanská" op. 86 (40‘)


Koncert s podporou Mesta Košice je súčasťou Festivalu sakrálneho umenia 2023.


Vstupné: 12/10/8 zľavnené: 9/7/5 Lóža: 16

CHOPIN & SIBELIUS

Koncerty A cyklu 23.11.2023 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Vincenzo MILLETARÌ,
dirigent
Andrew von OEYEN, klavír

 

Program:

Fryderyk Chopin: Koncert pre klavír a orchester č. 2 f mol op. 21 (32‘)
Jean Sibelius: Finlandia, symfonická báseň op. 26 (9‘)
Jean Sibelius: Symfónia č. 7 C dur op. 105 (22‘)

 


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

 

Štátna filharmónia Košice
Robert JINDRA,
dirigent
Jana SIBERA, soprán
N, mezzosoprán
Martin VANEK, moderátor

 

Program:

Engelbert Humperdinck: Perníková chalúpka – Predohra, Uspávanka a Intermezzo
Leoš Janáček: Příhody lišky Bystroušky – Milostná scéna 
Antonín Dvořák: Čert a Káča, suita z opery

 

Koncert odporúčame pre žiakov 1. stupňa ZŠ.


 


Štátna filharmónia Košice
Robert JINDRA, dirigent
Jana SIBERA, soprán
N, mezzosoprán

Martin VANEK, moderátor

 

Program:

Engelbert Humperdinck: Perníková chalúpka – Predohra, Uspávanka a Intermezzo
Leoš Janáček: Příhody lišky Bystroušky – Milostná scéna 
Antonín Dvořák: Čert a Káča, suita z opery

 


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

 

Štátna filharmónia Košice
Robert JINDRA,
dirigent
Jana SIBERA, soprán
N, mezzosoprán
Martin VANEK, moderátor

 

Program:

Engelbert Humperdinck: Perníková chalúpka – Predohra, Uspávanka a Intermezzo
Leoš Janáček: Příhody lišky Bystroušky – Milostná scéna 
Antonín Dvořák: Čert a Káča, suita z opery

 

Koncert odporúčame pre žiakov 2. stupňa ZŠ, žiakov ZUŠ a študentov stredných škôl.

 

Štátna filharmónia Košice
Adam SEDLICKÝ,
dirigent
Dalibor KARVAY, husle
KOŠICKÝ SPEVÁCKY ZBOR UČITEĽOV
Maroš POTOKÁR,
zbormajster
Michaela KUŠTEKOVÁ, soprán
Terézia KRUŽLIAKOVÁ, mezzosoprán
Michal LEHOTSKÝ, tenor
Gustáv BELÁČEK, bas

 

Program:

Johann Sebastian Bach: Ária „Schafe können sicher weiden“ z kantáty „Was mir behagt, ist nur die muntre Jagd“ BWV 208 (arr. pre orchester)  (5‘)
Antonio Vivaldi: Štyri ročné obdobia op. 8 - Jeseň, Zima (20‘) 
Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční  (38‘)

 


Vstupné: 18/16/14 zľavnené 15/13/11 Lóža 22

 

Štátna filharmónia Košice
Adam SEDLICKÝ,
dirigent
Dalibor KARVAY, husle
KOŠICKÝ SPEVÁCKY ZBOR UČITEĽOV
Maroš POTOKÁR,
zbormajster
Michaela KUŠTEKOVÁ, soprán
Terézia KRUŽLIAKOVÁ, mezzosoprán
Michal LEHOTSKÝ, tenor
Gustáv BELÁČEK, bas

 

Program:

Johann Sebastian Bach: Ária „Schafe können sicher weiden“ z kantáty „Was mir behagt, ist nur die muntre Jagd“, BWV 208 (arr. pre orchester)  (5‘)
Antonio Vivaldi: Štyri ročné obdobia op. 8 - Jeseň, Zima (20‘) 
Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční  (38‘)

 


Vstupné: 18/16/14 zľavnené 15/13/11 Lóža 22

VIANOČNÝ KONCERT

Koncerty B cyklu 19.12.2023 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Adam SEDLICKÝ, dirigent

KOŠICKÝ SPEVÁCKY ZBOR UČITEĽOV
Maroš POTOKÁR,
zbormajster
ZBOR SV. CECÍLIE

Viliam GURBAĽ,
zbormajster
Dalibor KARVAY,
husle
Michaela KUŠTEKOVÁ,
soprán
Terézia KRUŽLIAKOVÁ,
mezzosoprán
Michal LEHOTSKÝ, 
tenor
Gustáv BELÁČEK, 
bas

 

Program:

Franz Schubert: Predohra v talianskom štýle č. 2 C dur, D. 591                               (8‘)

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Koncert pre husle a orchester e mol, op. 64         (30‘)

Wolfgang Amadeus Mozart: Laudate Dominum, K.339                                      (5‘)

Wolfgang Amadeus Mozart: Omša C dur "Korunovačná", K.317                       (25‘)

 


Vstupné: 18/16/14 zľavnené: 15/13/11 Lóža: 22

 

Štátna filharmónia Košice
Sander TEEPEN,
dirigent
Anna PAULOVÁ, klarinet (basetový klarinet)

 

Program:

Ľubica Čekovská: nové dielo – premiéra
Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pre klarinet a orchester A dur KV 622
Felix Mendelssohn Bartholdy: Symfónia č. 3 a mol Škótska op. 56

 


Vstupné: 12/10/8 zľavnené: 9/7/5 Lóža: 16

ČAJKOVSKÉHO ONEGIN

Koncerty A cyklu 25.01.2024 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Finnegan Downie DEAR,
dirigent
Linda BALLOVÁ (Tatiana), soprán
Svatopluk SEM (Eugen Onegin), barytón

 

Program:

Piotr Iľjič Čajkovskij: Scény z opery Eugen Onegin (Polonéza, Listová scéna z 1. dejstva, Valčík z 2. dejstva, Finálna scéna)
Leoš Janáček: Taras Bulba, rapsódia pre orchester

 


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

MAJSTRI KLASICIZMU

Koncerty B cyklu 01.02.2024 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Jaroslav KYZLINK,
dirigent
Jiří HOUDEK, trúbka

 

Program:

Ludwig van Beethoven: Egmont, predohra, op. 84 (9‘)
Johann Nepomuk Hummel: Koncert pre trúbku a orchester Es dur (19‘)
Wolfgang Amadeus Mozart: Symfónia D dur "Pražská", K.504 (30‘)

 


Vstupné: 12/10/8 zľavnené: 9/7/5 Lóža: 16

VEČER FRANCÚZSKEJ HUDBY

Koncerty A cyklu 08.02.2024 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Robert JINDRA,
dirigent
Emanuel GRAF, violončelo

 

Program:

Jules Massenet: Visions, symfonická báseň - sólo: Michaela VÁRADY (15‘)
Camille Saint-Saëns: Koncert pre violončelo a orchester č. 1 a mol op. 33 (20‘)
Georges Bizet: Symfónia č. 2 „Rímska“ (32‘)

 


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

ENIGMA VARIÁCIE

Koncerty A cyklu 15.02.2024 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Zbyněk MÜLLER,
dirigent
Anna ŠTRBOVÁ, hoboj

 

Program:

Benjamin Britten: Simple Symphony op. 4 (18‘)
Ralph Vaughan Williams: Koncert pre hoboj a sláčikový orchester a mol (20')
Edward Elgar: Enigma, variácie na vlastnú tému op. 36 (36‘)

 


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

BRUCKNEROVA ROMANTICKÁ

Koncerty A cyklu 22.02.2024 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Eugene TZIGANE,
dirigent
Alexandra DOVGAN,
klavír

 

Program:

Robert Schumann: Koncert pre klavír a orchester a mol, op. 54             (38‘)
Anton Bruckner:
 Symfónia č. 4 Es dur Romantická, WAB 104                 (65‘)

 


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

ELGAR & RACHMANINOV

Koncerty A cyklu 07.03.2024 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Tomáš BRAUNER,
dirigent
Milan PAĽA, husle

 

Program:

Edward Elgar: Koncert pre husle a orchester h mol op. 61
Sergej Rachmaninov: Symfonické tance op. 45

 


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

PUCCINI GALA

Koncerty A cyklu 14.03.2024 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Martin LEGINUS,
dirigent
Maida HUNDELING, soprán
Boldizsár LÁSZLÓ, tenor

 

Program:

Giacomo Puccini: 

Preludio Sinfonico

TOSCA
"Vissi d’arte", ária Toscy z 2. dejstva
Tretie dejstvo

MADAMA BUTTERFLY
Intermezzo Sinfonico
"Addio, fiorito asil", ária Pinkertona z 3. dejstva

MANON LESCAUT
Intermezzo
Štvrté dejstvo

 


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

VEĽKONOČNÝ KONCERT

Koncerty B cyklu 21.03.2024 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Zbyněk MÜLLER,
dirigent

 

Program:

Franz Joseph Haydn: Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži HOB.XX:1 (65‘)

 


Vstupné: 12/10/8 zľavnené: 9/7/5 Lóža: 16

 

Štátna filharmónia Košice
Aleksandar MARKOVIĆ, dirigent

Jan BARTOŠ,
klavír

 

Program:

Ludwig van Beethoven: Leonora III, predohra, op. 72b               (13‘)     

Viktor Ullmann: Klavírny koncert, op. 25                                   (20‘)

Krzysztof Penderecki: Tren. Obetiam Hirošimy pre 52 sláčikových nástrojov     (8‘)

Richard Strauss: Smrť a vykúpenie, op. 24                                 (25‘)

 


 Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18

MÁ VLAST

Koncerty A cyklu 18.04.2024 Dom umenia 19:00

 

Štátna filharmónia Košice
Robert JINDRA, dirigent

 

Program:

Bedřich Smetana: Má vlast, cyklus symfonických básní (80‘)

 


Vstupné: 14/12/10 zľavnené: 11/9/7 Lóža: 18 

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...