Aktuality

1-12 z 177 výsledkov

Funky concerto – svetová premiéra v Košiciach

Štátna filharmónia Košice uvedie 25. februára online koncert SOMMER – BEETHOVEN s fenomenálnym českým fagotistom Janom Hudečkom. Pod taktovkou šéfdirigenta ŠfK Zbyňka Müllera odznie vo svetovej premiére nové inštrumentálne dielo skladateľa Lukáša Sommera Funky concerto pre fagot a komorný orchester.

Čitať viac »

Diriguje od čembala, streamuje z Košíc

Február v Štátnej filharmónii Košice pokračuje druhým online koncertom v komornom duchu: HAYDN – RICHTER – STAMIC. Odznie vo štvrtok 18. 2. 2021 o 19:00 na facebookových stránkach a v TV TelKE. Dirigent a sólista, významný český hudobník Vojtěch Spurný, povedie orchester ŠfK od čembala. V súvislosti s nadchádzajúcim streamom sme mu položili niekoľko otázok.

Čitať viac »

Filharmónia ponúkne tri streamy

Košickí filharmonici sa vracajú do Domu umenia, aby vo februári ponúkli tri online koncerty. Nakoľko pandemická situácia zatiaľ neumožňuje hrať živé koncerty s publikom, ŠfK upravila program tak, aby si záujemcovia mohli krásnu hudbu vychutnali aspoň v pohodlí svojho domova.

Čitať viac »

Zdravice 2020

"Nevieme, a ani si nechceme zvyknúť robiť naše ušľachtilé povolanie bez Vás. Z celého srdca Vám preto ďakujeme za úžasnú spätnú väzbu, ktorá je pre nás mimoriadnym povzbudením do ďalšej práce."

Čitať viac »

Koncerty vo februári sú zrušené

Vážení návštevníci Štátnej filharmónie Košice, oznamujeme Vám, že Vianočné koncerty 18. a 20. decembra 2020 a Novoročný koncert 1. januára 2021 sú kvôli nepriaznivej epidemickej situácii a aktuálnym obmedzeniam zrušené.

Čitať viac »

Spolupracujeme s INDEXMAG

Mediálnu spoluprácu sme rozšírili aj o invenčný a štýlový magazín INDEXMAG. Nájdete v ňom pozvánky na koncerty v Štátnej filharmónii Košice, články a rohovory s hudbníkmi, sólistami či dirigentmi.

Čitať viac »

„Beru věci s vděčností tak, jak přicházejí“

Pod taktovkou šéfdirigenta Zbyňka Müllera. Takto sú uvádzané koncerty Štátnej filharmónie Košice už trinásť sezón. No Vianočné koncerty v ŠfK prinesú aj jeden príťažlivý obrat. Dirigent sa postaví publiku čelom a zahrá svoje sólo na hoboji. Nielen o tom sme sa zhovárali so Zbyňkom Müllerom.

Čitať viac »

Vianoce a Nový rok vo filharmónii

Napriek neistej dobe Štátna filharmónia Košice pilne pripravuje vianočné koncerty. Uskutočnia sa 18. a 20. decembra naživo o 19:00 v Dome umenia a v podobe streamu na prvý sviatok vianočný 25. decembra 2020 na facebookových stránkach a v TV TelKE.

Čitať viac »

Koncert s bratmi Zwiebelovcami – naživo aj online

Štátna filharmónia Košice pozýva na živý koncert MENDELSSOHN – BRUCH – LISZT. Už vo štvrtok 3. decembra o 19:00 priaznivci a abonenti vstúpia do Domu umenia, kde sa pod taktovkou šéfdirigenta Zbyňka Müllera rozozvučia husle a viola bratov Zwiebelovcov v sprievode symfonického orchestra ŠfK.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.