Mozart pozýva deti do košickej filky

Geniálny, talentovaný a trochu drzý – jednoducho mladý Wolfgang Amadeus. V programe Príbeh hudby – Mozart! stvárni velikána sólista Bratislavského chlapčenského zboru Alexander Fellmayer v sprievode Štátnej filharmónie Košice a pod taktovkou dirigenta i scenáristu Gabriela Rovňáka. V Dome umenia sa 19. a 20. júna predpoludním rozhodne nebudú nudiť deti, ale ani rodičia či učitelia. 

>>> KÚPIŤ VSTUPENKY <<< 

Fascinuje všetky generácie

Formát Príbeh hudby sa už jedenásť rokov snaží skamarátiť mladých ľudí s klasickou hudbou – a darí sa mu to mimoriadne úspešne. Za vyše dekádu deti zistili, že muzicírovanie má svoj počiatok v praveku, dozvedeli sa o emóciách v hudobnom umení či o nesmrteľných hrdinoch skladateľského remesla. Teraz patrí Príbeh hudby po prvýkrát konkrétnej osobnosti. „W. A . Mozart je fascinujúci pre všetky generácie. Vnímam ho ako geniálneho, bláznivého, veselého, nápaditého, nadaného, nesmrteľného, ale aj trošku drzého predstaviteľa slobodného myslenia a dokonalého umenia. Jeho život bol inšpiratívnym a jeho hudba je dodnes neprekonaná. Verím, že aj návštevníci našich koncertov nájdu v Mozartovi talentovaného človeka s obrovskou láskou k hudbe,“ hovorí autor, moderátor a scenárista vzdelávacieho cyklu Príbeh hudby a zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru Gabriel Rovňák.

Mozart v hudbe i slove

Jeho najnovší program odštartoval 8. júna v rozhlasovej pyramíde v Bratislave a na budúci týždeň prichádza do košického Domu umenia. Na pódium sa ako malý Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart postaví Alexander Fellmayer. Dvanásťročného sopranistu Bratislavského chlapčenského zboru bude sprevádzať domáci orchester ŠFK, na klavíri zahrá Janette Katinová Šingerová. Publikum si vypočuje ukážky z Malej nočnej hudby, „Jupiterskej“ symfónie či predohry k opere Figarova svadba. Nebude chýbať interakcia a slovo Gabriela Rovňáka, ktorý okrem dirigentskej taktovky vezme do ruky aj moderátorský mikrofón.

Program tvoria s deťmi

Návštevníci sa nemusia obávať, že by ich za zhruba hodinku programu zaplavila vlna faktov či pojmov. Gabriel Rovňák totiž po jednotlivých koncertoch konzultuje dramaturgické „pre a proti“ priamo s malými návštevníkmi a ich pripomienky zapracováva. „Detskí diváci Príbehu hudby očakávajú dynamický koncert zameraný na zážitok, bez zložitej faktografie. Chcú počuť viac kratších hudobných ukážok, zažiť prekvapenie, interakciu a chcú tiež sami poznávať hudbu, s ktorou ich zoznamujeme. Práve takýto koncert im spolu so Štátnou filharmóniou Košice pripravujeme,“ uzatvára Rovňák. Program je primárne určený pre deti od 7 do 15 rokov, ale priaznivcov si nájde aj medzi mladšími a dospelákmi.

Vstupenky na PRÍBEH HUDBY – MOZART! v Dome umenia stoja 6 €. Na koncerty 19. júna o 11:30 a 20. júna o 9:00 si lístky zakúpite online na www.sfk.sk alebo vo vstupenkovej pokladnici Domu umenia od pondelka do štvrtka (10:00 – 12:00, 14:00 – 17:00) a hodinu pred podujatím. Na ďalšie dva koncerty so začiatkom 19. júna o 10:00 a 20. júna o 11:00 ešte ostávajú posledné miesta, ktoré si môžete rezervovať len mailom na maria.oravcova@sfk.sk alebo na t. č. +421 907 734 172.

>>> KÚPIŤ VSTUPENKY <<<


Kontakt pre médiá:
Jana Tomalová, PR manažérka ŠFK
+ 421 918 802 101,
jana.tomalova@sfk.sk

Slovenský mládežnícky orchester opäť v košickej filke

Túto nedeľu o 19:00 si v Dome umenia môžete vypočuť diela Mendelssohna-Bartholdyho, Haydna i Beethovena. Na pódium sa posadí generácia študentov konzervatórií a vysokých hudobných škôl pod hlavičkou Slovenského mládežníckeho orchestra. Povedie ich dirigent Dionysis Grammenos, sólovo sa predstaví violončelista Juraj Škoda. Koncert bude ovocím letného sústredenia mládežníckeho telesa, skúsenosti hudobným nádejam odovzdávajú aj košickí filharmonici. Vstup na podujatie je zdarma.

Čitať viac »

Filharmonici zahrajú hudbu z inej galaxie

Štátna filharmónia Košice skloňuje tento týždeň tituly ako Vesmírna odysea, Superman či Star Wars. Melódie vesmírnej kinematografie však nečakajú len na horlivých nadšencov sci-fi a cosplayerov. Autentické diela Zimmera, Williamsa či Giacchina pod taktovkou Rastislava Štúra ocení každý poslucháč kvalitného umenia. Koncerty Filmová hudba: Z inej galaxie sa začnú v stredu 26. a vo štvrtok 27. júna o 19:00 v Dome umenia. V stredu je na programe i verejná generálka a predkoncertné stretnutie.

Čitať viac »

Vojta Dyk aj Melody Makers v košickej filke

Priaznivci dobrej hudby si môžu v kalendároch zarezervovať hneď dva termíny. Vojtěch Dyk spojí sily 5. októbra s orchestrom Štátnej filharmónie Košice (ŠFK) a Magdalena Kožená s Melody Makers vás vrátia 17. novembra do éry swingu. Predaj vstupeniek spúšťa ŠFK už čoskoro.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT:  10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE:  Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...