Ruské operné hviezdy počas Svetového dňa hudby v Košiciach

TLAČOVÁ SPRÁVA

Ruské operné hviezdy počas Svetového dňa hudby v Košiciach

Po úspešnom koncerte ruských hviezd operného neba v roku 2013 prináša OZ Slavonic Dance Theater v spolupráci so Štátnou filharmóniou Košice, Ministerstvom kultúry Ruskej federácie a mestom Košice ďalšiu opernú lahôdku v podobe piatich zaujímavých hostí z Ruska. Tento koncert však bude významný aj svojím dátumom, 1. októbrom 2014, ktorý je zároveň Svetovým dňom hudby a porozumenia medzi národmi. Prostredníctvom umenia sa tak zblíži nielen hudobný, ale aj národný kontext podujatia. Umelci z Ruska a Bieloruska vystúpia v Dome umenia Košice pod taktovkou šéfdirigenta Michailovského divadla v Petrohrade - slováka Petra Feranca. V sprievode orchestra Štátnej filharmónie Košice zaznejú melódie z najznámejších operných diel ruských aj svetových autorov.

Sopranistka Anna Nečajeva (Nechaeva) je domácou sólistkou prestížneho Boľšoho Teatra v Moskve, kde debutovala postavou v menej známej Čajkovského opere Čarodejka. Moskovská premiéra tejto opery bola zlomovým bodom v speváčkinej kariére. Publikum aj kritikov prekvapila svojim nádherným hlasom a hereckým talentom. Táto pozoruhodná speváčka je v súčasnosti aj hosťujúcou sólistkou Michailovského divadla v Petrohrade. Mezzosopranistka Júlia Gertseva je sólistkou viacerých operných domov ako Teatro La Fenice v Benátkach, La Scala v Miláne, Staatsoper v Hamburgu, Santa Cecilia v Ríme, Valencia Opera, Teatro Comunale vo Flórencii, v Mníchove či Tokiu. Gertseva je aktívna nielen na divadelných doskách, ale aj v nahrávacích štúdiách, kde spolupracovala o. i. aj s Andrea Bocellim. Tenorista Sergej Semiškur (Semishkur), sólista Mariinskeho divadla, sa košickému publiku predstavil už vlani. Semiškur je laureátom Medzinárodnej Lisitsianovej súťaže (Vladikaukaz, 2003), získal diplom a špeciálnu cenu na Medzinárodnej súťaži Eleny Obraztsovej (Moskva, 2005) a je laureátom Medzinárodnej súťaže Rimskeho-Korsakova (St.Petersburg, 2006). Taktiež účinkuje na prestížnych svetových pódiách, od Carnegie Hall New York, či Barbican Hall Londýn, až po Opéra Bastille Paris, či Deutsche Oper Berlin a ďalšie. V jeho diskografii sú nahrávky viacerých opier či vokálno-symfonických diel, okrem iných aj Mahlerovu Symfóniu č. 8, ktorú nahrával spolu s Londýnskym symfonickým orchestrom. Aj Barytonista Vladislav Sulimsky, rodák z Bieloruska, je víťazom viacerých prestížnych ocenení ako Medzinárodná súťaž Giacoma Lauri-Volpi (Rím, 2010), Medzinárodná súťaž Eleny Obraztsovej (Moskva, 2006), Medzinárodná Lisitsianova súťaž (Vladikaukaz, 2004), Medzinárodná súťaž Rimskeho-Korsakova (St.Petersburg, 2002), či Medzinárodná súťaž Moniuszko (Varšava, 2001). Jeho školiteľmi boli aj ikony operného umenia R. Metre, E. Obraztsova, D. Hvorostovsky, V. Atlantov, D. O´Neal či R. Scotto. Vladislav Sulimsky je sólistom operných domov v Petrohrade, Paríži, Londýne, Bostone, Bombaji, Ríme či Helsinkách.

August 2014                                                                         Slavonic Dance Theater

Verejný odpočet za rok 2020

Štátna filharmónia Košice vás pozýva na verejný odpočet činnosti a hospodárenia za uplynulý rok 2020. Prezentácia sa uskutoční vo štvrtok 20. mája o 14:00 hod. v Dome umenia - vstup cez služobný vchod z Tajovského ulice.

Čitať viac »

Zažite virtuozitu Milana Paľu

Ďalší májový koncert s publikom z produkcie Štátnej filhamónie Košice nesie názov PROKOFIEV – SUK. V Prokofievovom Koncerte pre husle a orchester č. 2 g mol sa predstaví husľový virtuóz Milan Paľa. Druhou skladbou bude Sukova Pohádka. Ide o suitu z hudby k Zeyerovej dramatickej rozprávke Radúz a Mahulena. Podujatie pod taktovkou šéfdirigenta ŠfK Zbyňka Müllera sa uskutoční vo štvrtok 20. mája 2021 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Koncert GERSHWIN – MUSORGSKIJ naživo v Košiciach

Brány Domu umenia sa otvoria pre milovníkov krásnej hudby už tento týždeň. Prvým koncertom pre publikum bude GERSHWIN – MUSORGSKIJ pod vedením šéfdirigenta Štátnej filharmónie Košice Zbyňka Müllera. Úlohu sólistu prijal špičkový predstaviteľ európskeho interpretačného umenia – Ladislav Fančovič. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 13. mája 2021 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Košická hudobná jar bude v lete

Etablovaný medzinárodný festival Košická hudobná jar (KHJ) ponúkne vo svojom 65. ročníku množstvo lákavých symfonických a komorných koncertov. Do Košíc zavítajú renomovaní zahraniční umelci z Ruska, Nemecka, Francúzska a Českej republiky. KHJ sa bude konať od 9. do 29. júla 2021. Štátna filharmónia Košice presunula podujatie z mája na júl kvôli epidemiologickej situácii. Návštevníci tým získajú aj celkom nové zážitky.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.