Články

The category tree for article browsing.

Aktuality

1-12 z 365 výsledkov

Slovenský mládežnícky orchester opäť v košickej filke

Túto nedeľu o 19:00 si v Dome umenia môžete vypočuť diela Mendelssohna-Bartholdyho, Haydna i Beethovena. Na pódium sa posadí generácia študentov konzervatórií a vysokých hudobných škôl pod hlavičkou Slovenského mládežníckeho orchestra. Povedie ich dirigent Dionysis Grammenos, sólovo sa predstaví violončelista Juraj Škoda. Koncert bude ovocím letného sústredenia mládežníckeho telesa, skúsenosti hudobným nádejam odovzdávajú aj košickí filharmonici. Vstup na podujatie je zdarma.

Čitať viac »

Filharmonici zahrajú hudbu z inej galaxie

Štátna filharmónia Košice skloňuje tento týždeň tituly ako Vesmírna odysea, Superman či Star Wars. Melódie vesmírnej kinematografie však nečakajú len na horlivých nadšencov sci-fi a cosplayerov. Autentické diela Zimmera, Williamsa či Giacchina pod taktovkou Rastislava Štúra ocení každý poslucháč kvalitného umenia. Koncerty Filmová hudba: Z inej galaxie sa začnú v stredu 26. a vo štvrtok 27. júna o 19:00 v Dome umenia. V stredu je na programe i verejná generálka a predkoncertné stretnutie.

Čitať viac »

Mozart pozýva deti do košickej filky

Geniálny, talentovaný a trochu drzý – jednoducho mladý Wolfgang Amadeus. V programe Príbeh hudby – Mozart! stvárni velikána sólista Bratislavského chlapčenského zboru Alexander Fellmayer v sprievode Štátnej filharmónie Košice a pod taktovkou dirigenta i scenáristu Gabriela Rovňáka. V Dome umenia sa 19. a 20. júna predpoludním rozhodne nebudú nudiť deti, ale ani rodičia či učitelia.

Čitať viac »

Vojta Dyk aj Melody Makers v košickej filke

Priaznivci dobrej hudby si môžu v kalendároch zarezervovať hneď dva termíny. Vojtěch Dyk spojí sily 5. októbra s orchestrom Štátnej filharmónie Košice (ŠFK) a Magdalena Kožená s Melody Makers vás vrátia 17. novembra do éry swingu. Predaj vstupeniek spúšťa ŠFK už čoskoro.

Čitať viac »

KHJ vyvrcholí v škandinávskom kolorite

Záver 68. ročníka Košickej hudobnej jari (KHJ) sa vo štvrtok 13. júna ponesie v tónoch severskej hudby. Pod taktovkou Rolanda Kluttiga odznie Sibeliova symfonická báseň Oceanidy, Stenhammarova Symfónia č. 2 g mol a Griegov Klavírny koncert a mol v podaní Lisy de La Salle. Festivalovému finále bude v nedeľu 9. júna predchádzať inscenovaný projekt Schwanengesang D957/Labutia pieseň. KHJ pozýva návštevníka precítiť osud ženy bojujúcej s rakovinou. Obe podujatia sa začnú o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Diagnóza: Rakovina. Nie ste v tom sami

Košická hudobná jar prichádza túto nedeľu 9. júna o 19:00 v Dome umenia s inscenovaným projektom Schwanengesang D957/Labutia pieseň. Súbor vizuálneho, hudobného a dramatického umenia hovorí o osude ženy, ktorej diagnostikovali rakovinu prsníka. Chce bojovať – v prvom rade preto, aby sa mohla starať o syna s autizmom. O hlbokom príbehu, ktorý k divákovi kráča pomedzi Schubertov dojemný piesňový cyklus Labutia pieseň, sme sa rozprávali s režisérom Petrom MAZALÁNOM.

Čitať viac »

Dvořákov husľový koncert si šetrili na KHJ

Košická hudobná jar (KHJ) hostí v utorok 4. júna súbor Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena. S programom Sedem dní na Karlovej univerzite vokalisti vystúpia v Seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho. Dva dni na to v Dome umenia zaznejú pod taktovkou Alexandra Liebreicha diela Mendelssohna Bartholdyho, Brahmsa i Dvořákov Koncert pre husle a orchester a mol v podaní výnimočnej Kristīne Balanas. Oba koncerty sa začnú o 19:00.

Čitať viac »

Jeden muž, jedno violončelo a jedna premiéra na KHJ

Košická hudobná jar prichádza najbližší utorok o 19:00 s čisto sólovým koncertom známeho domáceho violončelistu JÁNA BOGDANA. Hoci tento formát môžeme nazvať minimalizmom, interpret zo seba vydáva absolútne maximum. Žiaden orchester, klavír či „sláky“. Vo foyer Domu umenia bude len on a publikum. Vďaka tomu sa však medzi hráčom a divákom zrodí ešte intenzívnejšie puto.

Čitať viac »

Na najväčšom projekte KHJ spolupracuje 130 umelcov

Druhý týždeň Košickej hudobnej jari sa ponesie v znamení kontrastov. Kým Ján Bogdan v utorok 28. mája zahrá diela Bacha, Buffu a Kodálya pre sólové violončelo, vo štvrtok 30. mája očakáva Štátna filharmónie Košice koncert s najvyššou koncentráciou umelcov na KHJ. Program Wagner – Strauss – Bruckner potrebuje na pódiu dovedna 129 orchestrálnych hráčov, sólistov, členov Slovenského filharmonického zboru a šéfdirigenta ŠFK Roberta Jindru. Obe podujatia sa začnú o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Diskurz s Ewaldom Danelom: KHJ & Bella – Dvořák – Bartók

Druhý koncertný večer Košickej hudobnej jari strávite v spoločnosti Slovenského komorného orchestra (SKO). S jeho umeleckým vedúcim EWALDOM DANELOM sme sa v skratke rozprávali, prečo podľa neho Dvořáka pozná svet a Bella nie je prorokom ani len doma či o silnej dávke multietnicity v Bartókovi. Narodil sa do „kotla“ mnohých národov menom Rakúsko-Uhorsko, ktorého nástupnícke štáty mali neraz elastické hranice. A tak sa kúsoček z Bartókovej slávy ujde viacerým. Aj Bratislavčanom.

Čitať viac »

KHJ: Na slovíčko s Janom Součkom

Stopercentne český program, vysoká koncentrácia špičkových dychárov na meter štvorcový a „otvárak“ KHJ pod holým nebom. To všetko sľubuje koncert BELFIATO QUINTET, ktorým sa začne 68. ročník Košickej hudobnej jari už v utorok 21. mája o 19.00. O „open air“ variante sa organizátori ešte poradia s počasím. Či už sa nad Košicami rozprší alebo nie, umelcov a poslucháčov bude hostiť Východoslovenská galéria. O programe koncertu sme sa rozprávali s hobojistom popredného komorného telesa, JANOM SOUČKOM.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT:  10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE:  Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...