Články

The category tree for article browsing.

Aktuality

1-12 z 311 výsledkov
Collegium Technicum

Collegium Technicum oslávi 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou

Miešaný spevácky zbor Technickej univerzity v Košiciach slávi tento rok 40 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti pozýva Collegium Technicum pod vedením zbormajsterky Tatiany Kanišákovej na slávnostný koncert. V prvej časti koncertu odznejú diela a cappella a v druhej sa o hudobný sprievod postará orchester Štátnej filharmónie Košice. Pod taktovkou Jakuba Kleckera sa v úlohe sólistov predstavia sopranistka Michaela Várady a basista Marek Gurbaľ. Podujatie s názvom 40. výročie COLLEGIUM TECHNICUM sa uskutoční vo štvrtok 28. septembra o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Grafika - 52. ročník MOFIS

Improvizácia ako leitmotív Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola

Cieľom Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola (MOFIS) je predstaviť kráľovský nástroj – organ – v najrozličnejších podobách. Od malých prenosných pozitívov po veľké historické organy v kostoloch. Od klasiky po súčasnú hudbu. Počas aktuálneho 52. ročníka MOFISu návštevníci zistia, ako znie organ v synagóge a či sa dá na organovú hudbu aj tancovať. Hlavnou témou podujatí je organová improvizácia a návštevníci ju môžu interaktívne zažiť na vlastnej koži. Záver festivalu ponúkne nevšedný hudobný maratón, ktorý otvára dvere pre širokú verejnosť. Návštevníci tak môžu počas jedného večera vstúpiť nielen do štyroch košických chrámov, ale aj do tajov organovej hudby. Štátna filharmónia Košice ako hlavný organizátor festivalu pozýva na sériu koncertov v trvaní od 14. do 30. septembra 2023.

Čitať viac »

organ - Markušovce

Medzinárodný organový festival Ivana Sokola spája tradičné so súčasným

V poradí 52. ročník Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola (MOFIS) sa tento rok zameriava na organovú improvizáciu. Štátna filharmónia Košice ako organizátor podujatia pripravila pre návštevníkov dva čisto improvizačné koncerty i tematický workshop. Aj vystupujúci sólisti sa inšpirovali leitmotívom festivalu a improvizácie zaradili do svojich koncertov. MOFIS bude prebiehať od 14. do 30. septembra 2023 v Košiciach, Rimavskej Sobote, Markušovciach, Sabinove, Jasove, Prešove, Spišskej Novej Vsi a Kežmarku.

Čitať viac »

Jonathan Fournel

Klavírny recitál v podaní víťaza Queen Elisabeth Competiton

Pred oficiálnym otvorením 55. koncertnej sezóny privíta Štátna filharmónia Košice brilantného klaviristu z Francúzska, víťaza medzinárodnej súťaže kráľovnej Alžbety, Jonathana Fournela. Na jeho hre okrem precíznej techniky a mimoriadneho spektra farieb najviac zaujme vyvážená zmes rafinovanosti a divokého inštinktu, jeho prirodzená lyrickosť a jasná čistota interpretácie, osvetľujúca detaily s veľmi zrelým pochopením diela. V Dome umenia uvedie diela Beethovena, Francka aj Szymanowského. Klavírny recitál sa uskutoční v utorok 5. septembra o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Rusalka grafika

Rusalka s hviezdnym obsadením v košickej filharmónii

Prvý koncert Štátnej filharmónie Košice v pripravovanej 55. sezóne prinesie do Domu umenia opäť niečo výnimočné. Okrem symfonickej hudby ponúka filharmónia divákom príležitostne aj koncertné uvedenia opier. Tentokrát svoju programovú ponuku obohatí o koncertnú verziu slávnej Dvořákovej Rusalky. Orchester ŠFK povedie šéfdirigent Robert Jindra, ktorý je zároveň vyhľadávaným operným dirigentom. Návštevníci sa môžu tešiť aj na hviezdny „cast“ reprezentovaný menami Kateřina Kněžíková, Jana Kurucová, Pavol Bršlík a Peter Kellner. Mimoriadny koncert s názvom Antonín Dvořák: RUSALKA sa uskutoční v utorok 12. septembra 2023 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Karneval zvierat, grafika

Oslávte s deťmi koniec školského roka na rodinnom koncerte v košickej filharmónii

Počuli ste už pochodovanie majestátneho leva? Viete, koľko prenádherných tónov objavíte v zdanlivo tichom akváriu? Či ako znie tanec pôvabnej labute? Odpovede prinesie rodinný koncert Karneval zvierat. Štátna filharmónia Košice pozýva malých aj veľkých návštevníkov do sveta živočíchov všetkých farieb, veľkostí, pováh a najmä zvukov. Zažite ikonické dielo Karneval zvierat z pera Camille Saint-Saënsa v interpretácii komorného telesa Quasars Ensemble. Čarovnú hudbu doplnia verše básnika Ogdena Nasha v podaní herca Martina Vaneka, ktorý sa zároveň ujme úlohy moderátora podujatia. O zábavu a interaktivitu bude teda dobre postarané. Komorný koncert pre rodiny sa uskutoční v stredu 28. júna 2023 o 18:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Objavovanie nových hudobných svetov so šéfdirigentom Robertom Jindrom

Prvý júnový koncert Štátnej filharmónie Košice s názvom MARTINŮ – BRITTEN – SZYMANOWSKI je zároveň posledným koncertom v aktuálnej sezóne pod vedením šéfdirigenta Roberta Jindru. K spolupráci si prizval tenoristu Petra Nekoranca, ktorý sa košickému publiku prvýkrát predstaví v diele Benjamina Brittena Les Illuminations pre vysoký hlas a sláčikový orchester. V druhej časti večera odznie Szymanowského Symfónia č. 4 s podtitulom Symphonie Concertante, napísaná pre sólový klavír a orchester, a za klavír sa posadí Tomáš Vrána. Šéfdirigent Jindra do Košíc opäť prinesie odvážny, objavný a málo hrávaný program plný emócií a hudobnej nádhery. Abonentný koncert A cyklu sa uskutoční vo štvrtok 1. júna 2023 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Reportáž z koncertovania košických filharmonikov v Paríži

Prinášame vám reportáž z koncertovania Štátnej filharmónie Košice v parížskej Salle Gaveau, ktoré sa uskutočnilo pri príležitosti 30. výročia diplomatických vzťahov medzi Slovenskom a Francúzskom. A prečo hneď na úvod taká oficiálna veta? Odpoveď rozbalíme postupne. Pohodlne sa začítajte, ideálne so šálkou kávy a chrumkavým croissantom.

Čitať viac »

Ivan Ženatý: „Moje vztahy se slovenskými hudebníky, orchestry, festivaly, pořadateli a přáteli nikdy nebyly lepší než právě teď.”

Štátna filharmónia Košice pripravila počas prebiehajúceho 67. ročníka medzinárodného festivalu Košická hudobná jar štyri komorné podujatia. Posledným z nich bude husľový recitál českého virtuóza Ivana Ženatého. V utorok 23. mája 2023 o 19:00 v Dome umenia vystúpi so svojím dlhoročným priateľom klaviristom Marianom Lapšanským. Viac o programe recitálu, ale i svojom vzťahu k priateľovi a Slovensku prezrádza samotný huslista Ivan Ženatý v osobnom liste, ktorý nám venoval. 

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...