Články

The category tree for article browsing.

Aktuality

1-12 z 348 výsledkov
Christian Oland_fotografia

Dom umenia rozozvučí Beethovenova Pastorálna

Štvrtkový večer bude v Štátnej filharmónii Košice patriť spolupráci profesionálnych orchestrálnych hráčov a študentov konzervatória. Filharmonikov s hudobníckym dorastom povedie najsľubnejší talent novej generácie severských dirigentov. Christian Øland prichádza do Košíc, aby uviedol Beethovenovu Pastorálnu symfóniu, ale i diela, v ktorých sólovo zažiaria mladí hudobníci. Koncert nasiaknutý energiou sa začne vo štvrtok 25. apríla o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Košická filharmónia nezabúda na holokaust

Návštevníci štvrtkového programu sa stanú svedkami slovenskej premiéry Klavírneho koncertu z pera skladateľa židovského pôvodu Viktora Ullmanna. Uvedie ho sólista európskeho formátu Jan Bartoš. Pod taktovkou špičkového srbského dirigenta Alexandra Markovića zaznejú i diela Beethovena, Pendereckeho a Straussa. Koncert s názvom Sloboda a útlak – smrť a vykúpenie je venovaný 80. výročiu deportácie židovských obyvateľov z Košíc a pamiatke zavraždených obetí. Hudobný pohľad do smutných dejín sa začne o 19:00. Filharmónia však návštevníkov pozýva aj na nový formát vo svojom portfóliu – tematickú diskusiu – už o 17:30.

Čitať viac »

Karol Petróczi pri mori_archívna fotografia

Karol Petróczi: „Plná sála Domu umenia je pre mňa veľkou satisfakciou.“

Narodil sa v Lučenci, no dlhé roky žije v Košiciach. Je ikonou tohto mesta, stretnúť ho môžete nielen v sálach Domu umenia, ale pravidelne aj na trhovisku na Dominikánskom námestí. Ako prvý a dlhoročný koncertný majster Štátnej filharmónie Košice stojí po boku telesa od jeho vzniku. S orchestrom ŠFK i celou inštitúciou je bytostne prepojený. Karol Petróczi oslávil 5. marca 80. narodeniny a svojimi spomienkami, ale i brisknými názormi na svet, nás stále inšpiruje.

Čitať viac »

Karol Petróczi 80_grafika

Karol Petróczi 80: komorný koncert na počesť majstra

Štátna filharmónia Košice pozýva na komorný koncert KAROL PETRÓCZI 80. Zámerom podujatia je oslava jubilea významnej slovenskej umeleckej osobnosti, interpreta a pedagóga, zakladajúceho člena a dlhoročného koncertného majstra ŠFK Karola Petrócziho. Účinkovať budú niektorí z jeho najúspešnejších študentov a ich hostia. Program je pestrou hudobnou prehliadkou rôznych období a žánrov. Komorný koncert sa uskutoční 4. apríla 2024 o 19:00 v Dom umenia. Podujatiu bude predchádzať predkoncertné stretnutie o 18:00 s oslávencom a lektorom dramaturgie Petrom Katinom.

Čitať viac »

Veľkonočný koncert pod taktovkou Zbyňka Müllera

Utíšiť sa, duchovne pookriať a naladiť sa na nadchádzajúce sviatky. Štátna filharmónia Košice pozýva na svoj Veľkonočný koncert. Slávnostný večer prinesie klenot svetovej klasickej hudobnej literatúry – dielo Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži od Josepha Haydna. Veľkonočný koncert v interpretácii orchestra ŠFK pod vedením Zbyňka Müllera si návštevníci vychutnajú vo štvrtok 21. marca 2024 o 19:00 v Dome umenia. Podujatiu z abonentného cyklu B predchádzajú verejná generálka o 10:00 a predkoncertné stretnutie o 18:00, ktoré bude opäť plné zaujímavostí o diele a skladateľovi.

Čitať viac »

Puccini Gala so Štátnou filharmóniou Košice

Z cyklu gala koncertov ponúka Štátna filharmónia Košice (ŠFK) v aktuálnej sezóne projekt PUCCINI GALA. Podujatie je zamerané na tvorbu talianskeho skladateľa Giacoma Pucciniho a reflektuje 100. výročie jeho úmrtia. Tematický večer ponúkne výber z opier Tosca, Madama Butterfly a Manon Lescaut. Sólovo sa predstavia sopranistka Maida Hundeling a tenorista Boldizsár László. Orchester ŠFK povedie dirigent Martin Leginus. Výnimočný koncert PUCCINI GALA z abonentného cyklu A sa uskutoční vo štvrtok 14. marca 2024 o 19:00 v Dome umenia. K dispozícii sú posledné vstupenky.

Čitať viac »

2% pre hudbu_grafika

2% pre hudbu

Váženi návštevníci, milí priatelia,
ďakujeme vám za vašu priazeň, ktorú nám preukazujete pravidelnými návštevami našich koncertov, srdečným potleskom, reakciami a ohlasmi pri osobných stretnutiach. Našu činnosť môžete podporiť aj prostredníctvom občianskeho združenia Filharmónia darovaním 2% z vašich daní.

Čitať viac »

Startlab 100%_grafika

Prvá crowdfundingová kampaň v histórii ŠFK sa podarila!


Štátna filharmónia Košice vydá na počesť Bedřicha Smetanu vinyl z koncertu Má vlast

Hudobný svet si 2. marca pripomenul 200. výročie narodenia významného českého skladateľa Bedřicha Smetanu. Štátna filharmónia Košice (ŠFK) pri tejto príležitosti uvedie Smetanovo ikonické dielo Má vlast a na jeho počesť spustila crowdfundingovú kampaň so zámerom vydať vinyl so živou nahrávkou tohto koncertu. Po 16 dňoch sa ŠFK podarilo od podporovateľov vyzbierať stanovenú cieľovú čiastku, čo znamená, že symbolicky limitovaných 200 vinylov ŠFK vydá.

Čitať viac »

Tomáš Brauner_foto

Marec v košickej filke odštartujú Milan Paľa a Symfonické tance

Koncert pre husle a orchester od Edwarda Elgara v podaní slovenského virtuóza Milana Paľu a Symfonické tance od Sergeja Rachmaninova – to je ponuka prvého marcového koncertu Štátnej filharmónie Košice. Orchester ŠFK povedie český dirigent Tomáš Brauner. Koncert z abonentného cyklu A s názvom ELGAR & RACHMANINOV sa uskutoční vo štvrtok 7. marca 2024 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Má vlast_vinyl_grafika

Štátna filharmónia Košice spustila crowdfunding, chce vydať vinyl

Pri príležitosti 200. narodenín Bedřicha Smetanu chce Štátna filharmónia Košice (ŠFK) vydať vinyl. Do spolufinancovania projektu oslovuje širokú verejnosť prostredníctvom svojej prvej crowdfundingovej kampane. Ak bude úspešná, ikonické dielo Má vlast pod taktovkou šéfdirigenta Roberta Jindru vyjde na dvoch LP v limitovanom počte 200 kusov. Svojich podporovateľov ŠFK láka na zaujímavé odmeny. Okrem vinylovej limitky či dirigentskej taktovky môžu záujemcovia získať aj nevšedné zážitky – exkluzívnu večeru so šéfdirigentom či výnimočnú exkurziu po zákulisí košickej filky.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT:  10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE:  Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...