Kruh
Priateľov hudby

Kruh priateľov hudby pri Štátnej filharmónii Košice (KPH) je dobrovoľné a nezávislé združenie občanov, ktorého cieľom je získať záujem ku vážnej hudbe a pritiahnuť priaznivcov hudby na koncerty, spojené s oddychom a využitím voľného času.

Počiatky založenia kruhu nie sú nám presne známe, pretože sa nezachovali. Približne v 70-tych rokoch 20. storočia zakladateľom bol MUDr. Miloslav Predmerský a pracovníčka Štátnej filharmónie Košice Angela Janušková, ktorá až do odchodu do dôchodku pôsobila ako tajomníčka KPH. Po nej funkciu tajomničky KPH prevzala Dana Svetláková. MUDr. Predmerský viedol KPH až do času, kým neochorel. Po ňom do júna 2012 predsedníčkou bola pani Dana Svetláková a následne do roku 2021 bola predsedníčkou pani Mgr. Marta Dulovičová.

Podporu a veľkú pomoc KPH poskytoval aj bývalý dlhoročný riaditeľ Štátnej filharmónie Košice p. Július Klein. 

Na schôdzi KPH dňa 7. 9 2021 predsedníčka p. Mgr. Marta Dulovičová zo zdravotných dôvodov odstúpila a na jej miesto bola navrhnutá za predsedníčku pani JUDr. Jana Kupcová.

Dňa 21. 4. 2022 sa uskutočnila mimoriadna členská schôdza, kde boli schválené nové pravidlá KPH a zloženie novej správnej rady v zložení: predsedníčka - JUDr. Jana Kupcová, podpredsedníčka - Anna Adamovičová, kultúrna referentka - PhDr. Edita Marenčinová, pokladníčka - Terézia Krupová a členka Klára Andrassyová. 

Zároveň bola na schôdzi schválená aj ďalšia činnosť KPH, ktorá sa zamerala okrem hlavného cieľa svojej činnosti aj na uskutočňovanie tematických zájazdov a prednášok o hudbe, hudobných skladateľoch, atď., ktoré sa podujala pre KPH uskutočňovať pani Edita Marenčinová a to raz do mesiaca. Na pravidelné schôdze bude pozývané aj vedenie Štátnej filharmónie Košice, ktoré KPH poinformuje všeobecne o činnosti ŠFK, programe koncertnej sezóny a jej festivaloch Košická hudobná jar, Medzinárodný organový festival Ivana Sokola a o Festivale súčasného umenia. 

PRAVIDLÁ KPH

PRIHLÁŠKA DO KPH

 

AKTUALITY

POZVÁNKA na autobusový zájazd KPH dňa 8. 6. 2024

STRETNUTIE S HUDBOU

Prvú stredu v mesiaci organizuje Kruh priateľov hudby Stretnutie s hudbou s pani prof. Ditou Marenčinovou vo Verejnej knižnici Jána Bocatia. Stretnutie sa koná v Hudobnom oddelení VKJB (Hlavná 48, 1. poschodie) o 16:30. Vstup je voľný.

NAJBLIŽŠIE STRETNUTIE S HUDBOU: 3. apríla 2024 o 16:30; počas aprílového stretnutia si pripomenieme 8o. výročie narodenia hudobného skladateľa, pedagóga a významnej osobnosti hudobného života Košíc Jozefa Podprockého.

 

V mesiaci januári na výročnej členskej schôdzi KPH členovia stanovia výšku ročného členského, ktoré zaplatia klubovej pokladníčke na stretnutí.
Pre ďalšie informácie kontaktujte JUDr. Janu Kupcovú, predsedníčku Kruhu priateľov hudby. Tel. č.: 0903 054 413. Tešíme sa na Vás!

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT:  10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE:  Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...