Medzinárodný hudobný festival Košická hudobná jar /KHJ/ vznikol v roku 1956 a patrí medzi najstaršie hudobné festivaly na Slovensku. Zo skromných začiatkov vyrástla Košická hudobná jar v medzinárodné koncertné a umelecké podujatie, ktoré završuje každoročne koncertnú sezónu v Košiciach. V prvom období svojej existencie, v ktorom sa formovala dnešná podoba festivalu, sa prezentovali na koncertoch komorné súbory a sólisti prevažne z domáceho interpretačného zázemia, orchester košického rozhlasu a divadla, neskôr Košický komorný orchester. Postupne sa pôsobnosť Košickej hudobnej jari rozšírila na teritórium východného Slovenska. Vynikajúcu úroveň koncertov v nasledujúcich rokoch - najmä po otvorení koncertnej sály Domu umenia v r.1963 - zabezpečila Slovenská filharmónia (dirigent Ladislav Slovák), Česká filharmónia (dirigenti: Karel Ančerl a Václav Neuman), Leningradská filharmónia, Gewandhausorchester Lipsko, Symfonický orchester mesta Birmingham a mnohí domáci a zahraniční renomovaní sólisti. Rozhodujúci význam v hudobnom živote Košíc má rok 1969, kedy sa na Otváracom koncerte 14. ročníka Košickej hudobnej jari - 16. apríla - prvýkrát predstavila novozaložená Štátna filharmónia Košice so šéfdirigentom Bystríkom Režuchom. V rokoch 1970 - 1990 bol súčasťou KHJ aj Medzinárodný organový festival. Od roku 1991, kedy sa Štátna filharmónia stala hlavným organizátorom týchto dvoch festivalov, sa organový festival osamostatnil: Košická hudobná jar sa pravidelne koná v mesiacoch apríl - máj, Medzinárodný organový festival Ivana Sokola v septembri.

Košická hudobná jar je v súčasnosti fórom s možnosťou konfrontácie interpretačných výkonov domácich a zahraničných sólistov i komorných súborov. Nepredstavuje iba pestrú paletu koncertov, ale v posledných rokoch aj literárneho a výtvarného umenia.

65. Košická hudobná jar 2020

28. Apríl 2020 - 28. Máj 2020

 

Jeden z najstarších medzinárodných hudobných festivalov ponúkne vo svojom 65. ročníku množstvo lákavých symfonických a komorných koncertov. Do Košíc zavítajú renomovaní zahraniční umelci z Ruska, Nemecka, Francúzska, Číny, či Austrálie. Jednou z top udalostí 65. ročníka Košickej hudobnej jari bude koncert svetoznámej opernej speváčky Magdaleny Koženej, ktorá sa nám po boku Ondřeja Havelku a jeho Melody Makers predstaví v úlohe jazzovej speváčky. Nemenej lákavý zážitok sľubuje i operetný galakoncert, ktorý zaznie pri príležitosti 150. výročia narodenia nesmrteľného Franza Lehára. Dramaturgickú odvážnosť prinesie koncert pod taktovkou amerického dirigenta Bandona Keitha Browna, ktorý ponúkne program zostavený z diel Arvo Pärta, Benjamina Brittena a Ludwiga van Beethovena. Zaujímavým však bude aj koncert pod vedením Olivera Dohnányiho, ktorý spolu s orchestrom ŠfK a maďarskou sopranistkou Klárou Kolonits uvedie Beethovenovu slávnu koncertnú áriu „Ah! Perfido“. Aj tento rok Vám v priestoroch Východoslovenskej galérie ponúkame sólový klavírny recitál, na ktorom sa Vám predstaví mladý ruský virtuóz Daniel Kharitonov. Novinkou, ktorou rozšírime pôsobenie festivalu Košická hudobná jar bude Synagóga na Zvonárskej ulici, kde sa predstaví renomovaný Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala. Do čias dávno minulých nás na svojom koncerte prenesie vokálny súbor Schola Minor, ktorý v priestoroch Seminárneho kostola uvedie stredoveké spevy gregoriánskeho chorálu. Milovníkov pôvabnej súhry sláčikového kvarteta zaiste poteší koncert špičkových hudobníkov z Goldmund Quartet. Veríme, že festival Košická hudobná jar Vám opäť prinesie nezabudnuteľné zážitky.

Prázdny

Nenašli sa žiadne podujatia.

SPRIEVODNÉ PODUJATIE:

  28.04. - 28.05. 2020    Salónik Domu umenia
DOTYK S HVIEZDNOU OBLOHOU
Výstava fotografií Tomáša Slovinského

Prázdny
Prázdny

Kúpou abonentky na festival
65. Košická hudobná jar
získavate:

  • vstup na všetky symfonické koncerty s výraznou ZĽAVOU vo všetkých kategóriách
  • možnosť rezervácie stabilného miesta v koncertnej sále počas celého festivalu
  • s abonentkou Vám odpadá nutnosť opakovaných nákupov vstupeniek
  • špeciálnu ZĽAVU na koncert MAGDALENA KOŽENÁ, ONDŘEJ HAVELKA & his MELODY MAKERS lístok vo zvýhodnenej cene 20 €  platí na všetky zóny

Abonentka 2020

I. zóna

II. zóna

III. zóna

VIP lóža

Cena

40 €

36 € 

33 €

50 €

Zľavnená*

30 € 

26 €

23 €

 


* všetky zľavy platia pre dôchodcov, ZŤP, ITIC a ISIC.
Abonentka pre študentov 15 € platí pre študentov konzervatórií a žiakov ZUŠ na všetky koncerty KHJ okrem 28. 4. 2020 a je bez rezervácie miesta.

VSTUPENKOVÁ POKLADNICA ŠfK
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
Pokladničné hodiny:

PO - ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené
   

tel: 055/ 2453 123, e-mail: vstupenky@sfk.sk 

S podporou

Hlavný reklamný partner

Partner

 

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.