Orchester Štátnej filharmónie Košice sa vrátil z úspešného turné

Orchester Štátnej filharmónie Košice (ŠfK) úspešne reprezent

oval Slovensko na zahraničnom takmer dvojtýždňovom turné v Čínskej ľudovej republike. V histórii ŠfK ide o prvý zájazd do tejto ázijskej krajiny.

Koncertné turné orchestra ŠfK sa uskutočnilo v dňoch od 25. decembra do 7. januára, počas ktorých orchester odohral 9 koncertov pod taktovkou šéfdirigenta Zbyňka Müllera. Technicky vynikajúco pripravené koncertné i divadelné sály v mestách Changsha, Changzhou, Changshu, Wuxi, Nanjing, Ningbo a Suzhou juhovýchodnej Číny s kapacitou od 900 do 1500 miest navštívilo viac než 10 000 poslucháčov. Publikum teda prejavilo veľký záujem o všetky koncerty orchestra ŠfK.Program koncertov pozostával z dvoch častí. V prvej polovici znela predohra Karneval od Antonína Dvořáka spolu so štvrtou symfóniou Felixa Mendelssohna-Bartholdyho, ktorá nesie podtitul "Talianska". Druhú časť repertoáru tvoril výber poliek a valčíkov Josefa, Johanna a Johana Jr. Straussovcov, z ktorých čínske publikum azda najviac zaujala Liguorianer Seufzer Polka, kde mal orchester priestor na uvoľnenie. Voľné improvizácie a spev rozohriali inak stiahnuté publikum, ktoré sa hudobníkom odvďačilo ováciami a úprimnými výkrikmi „bravó". Očakávanú odozvu získala i domáca kompozícia „Happy sunrise". Veľmi pozitívne ohlasy mali aj prídavky Radeckého pochod (Johann Strauss) a Klebetnice (Josef Strauss). V závere každého koncertu poprial publiku orchester šťastný nový rok v čínštine, čím si ich získal úplne „I keď čínske publikum nie je natoľko otvorené ako to naše slovenské, na záver nás vždy potešili veľmi príjemnou a vďačnou atmosférou." hovorí riaditeľ filharmónie, Július Klein.


Mimoriadne úspešné turné orchestra ŠfK v jednej z najprosperujúcejších krajín sveta prinieslo spokojnosť na oboch stranách, čím sa pre ŠfK vytvoril priestor na ďalšie zahraničné projekty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skúška orchestra v Changshu Baoli Theatre.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orchester pred jednou z najstarších vysokoškolských inštitúcií YueLu Academy v meste Changsha

     

 

Čarovné Vianoce vo filharmónii

O Vianoce vo filharmónii je aj tento rok veľký záujem. Štátna filharmónia Košice (ŠFK) pre svojich návštevníkov pripravila tri Vianočné koncerty. Sólistom večera bude slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay. K sviatočnej atmosfére prispejú Košický spevácky zbor učiteľov a Zbor sv. Cecílie. Pod taktovkou Adama Sedlického sa spolu s orchestrom ŠFK predstavia sopranistka Michaela Kušteková, mezzosopranistka Terézia Kružliaková, tenorista Michal Lehotský a basista Gustáv Beláček.

Čitať viac »

Robert Jindra

Operný večer so šéfdirigentom Robertom Jindrom

Tematický koncert dostal názov Z rozprávky do rozprávky. Je však určený pre dospelého diváka. Popri orchestri Štátnej filharmónie Košice (ŠFK) sa zaskvejú krištáľové hlasy sopranistky Jany Sibery a mezzosopranistky Václavy Krejčí Houskovej. Všetko pod vedením charizmatického šéfdirigenta ŠFK Roberta Jindru. Koncert z abonentného cyklu A sa uskutoční vo štvrtok 7. decembra 2023 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Sasha Yankevych

Chopin & Sibelius v Dome umenia

Novembrový program zakončia v Štátnej filharmónii Košice symfonickým koncertom s názvom CHOPIN & SIBELIUS. O podujatie je veľký záujem a isto za tým stojí obľúbený Chopinov druhý klavírny koncert v podaní vyhľadávaného amerického klaviristu Andrewa von Oeyena. Druhá časť večera bude patriť severskej hudbe Jeana Sibelia. Orchester ŠFK povedie Sasha Yankevych ukrajinský dirigent pôsobiaci vo Švédsku. Koncert z abonentného cyklu A sa uskutoční vo štvrtok 23. novembra 2023 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Zbyněk Müller a Orchester ŠFK

Hudobné pohladenie na koncerte sakrálnej hudby

Milovníci vokálno-inštrumentálnej hudby a zborového spevu ocenia Večer sakrálnej hudby, na ktorý pozýva Štátna filharmónia Košice. Koncert v podaní orchestra ŠFK, štyroch sólistov a Českého akademického zboru Brno povedie hlavný hosťujúci dirigent Zbyněk Müller.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT:  10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE:  Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...