Hviezda Newyorskej jazzovej scény Hanka G a klavirista Ondrej Krajňák so Štátnou filharmóniou Košice

Vo štvrtom pokračovaní svojho unikátneho projektu Symphony Meets Jazz prizvala Štátna filharmónia Košice (ŠfK) k spolupráci jazzovú speváčku Hanku G, klaviristu Ondreja Krajňáka a skladateľa, aranžéra a dirigenta Adriána Harvana. Zmes známych jazzových melódií v originálnych spracovaniach s príchuťou world music v skvelých orchestrálnych aranžmánoch strhnú nie jedného poslucháča.

Hanka Gregušová je jedna z najrešpektovanejších slovenských jazzových & world-music speváčok, ktorá ako jediná zo Slovenska úspešne pôsobí na jazzovej a gospelovej scéne v srdci afroamerickej kultúry v New Yorku. Prepája slovenský folklór, jazz, gospel a koncertuje so svojím kvartetom po celom svete. Jej zvučný, gospelom znejúci hlas a silný vokálny prejav pripomína legendárnu divu Mahaliu Jackson. Hanka je držiteľkou niekoľkých ocenení vrátane najvyššieho slovenského odborného ocenenia v oblasti jazzu – ceny Ladislava Martoníka ako „Jazzman roka 2017“. Počas 28-ročného udeľovania tohto ocenenia sa stala iba druhou ocenenou ženou. Jej posledné dva albumy boli nominované v kategórii jazzovej hudby ako „albumy roka“ na jazzové ceny ako Esprit a Radio_Head. Hanka v súčasnosti aktívne koncertuje na jazzovej scéne v New Yorku, ako aj na medzinárodnej hudobnej scéne so svojím kvartetom, zloženým z najlepších amerických jazzových muzikantov súčasnosti. So Štátnou filharmóniou Košice sa v Dome umenia predstaví po prvý raz. 

So svojím dlhoročným spoluhráčom, Ondrejom Krajňákom, ktorý je považovaný za jedného z najlepších jazzových klaviristov na slovenskej a českej hudobnej scéne uvedú v Košiciach koncert zložený z vlastnej tvorby, diel jazzových legiend aj slovenských ľudových melódií. Ondrej Krajňák spolupracoval s Hankou na všetkých troch jej sólových CD. Počas svojej kariéry participoval na nahrávkach vyše 40 albumov a spolupracoval s Idou Kelarovou, Ivou Bittovou, Oskarom Rózsom a ďalšími.

Celý projekt filharmónie povedie taktovka Adriána Harvana, ktorý má k jazzovej hudbe blízko aj ako vynikajúci saxofonista. Jeho nápadité orchestrálne aranžmány a dirigentské naštudovanie sú už tradične zárukou skvelej úrovne projektov Symphony Meets Jazz.

Veľkolepé Svätenie jari v košickej filharmónii

Veľkolepou baletnou suitou Svätenie jari uzatvára Štátna filharmónia Košice aktuálny 19. ročník festivalu súčasného umenia ARS NOVA. Symfonický koncert doplnia diela Leonarda Bernsteina a Aarona Coplanda. V sprievode orchestra ŠFK a pod taktovkou Tomáša Braunera sa predstaví izraelský klarinetista Jonathan Leibovitz. Koncert BERNSTEIN – COPLAND – STRAVINSKIJ sa uskutoční vo štvrtok 1. decembra 2022 o 19:00 v košickom Dome umenia.

Čitať viac »

Vianoce 2022 vo filke

Štátna filharmónia Košice pripravila pre svojich návštevníkov niekoľko rozmanitých vianočných podujatí. Decembrové dni tak rozžiaria koncerty komorné, symfonické i rodinné. Všetci priaznivci krásnej hudby sú srdečne vítaní v košickom Dome umenia.

Čitať viac »

Obľúbený klavirista košického publika – Ivo Kahánek – opäť na pôde filharmónie

Štátna filharmónia Košice pozýva na symfonický koncert DVOŘÁK – BRAHMS. Pod taktovkou šéfdirigenta Roberta Jindru a v sprievode orchestra ŠFK sa predstaví klavirista Ivo Kahánek. Návštevníci si vychutnajú raritne uvádzaný Koncert pre klavír a orchester g mol Antonína Dvořáka. V druhej časti večera odznie romantická, emotívna a hĺbavá Symfónia č. 1 c mol od Johannesa Brahmsa. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 24. novembra o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...