Hviezda Newyorskej jazzovej scény Hanka G a klavirista Ondrej Krajňák so Štátnou filharmóniou Košice

Vo štvrtom pokračovaní svojho unikátneho projektu Symphony Meets Jazz prizvala Štátna filharmónia Košice (ŠfK) k spolupráci jazzovú speváčku Hanku G, klaviristu Ondreja Krajňáka a skladateľa, aranžéra a dirigenta Adriána Harvana. Zmes známych jazzových melódií v originálnych spracovaniach s príchuťou world music v skvelých orchestrálnych aranžmánoch strhnú nie jedného poslucháča.

Hanka Gregušová je jedna z najrešpektovanejších slovenských jazzových & world-music speváčok, ktorá ako jediná zo Slovenska úspešne pôsobí na jazzovej a gospelovej scéne v srdci afroamerickej kultúry v New Yorku. Prepája slovenský folklór, jazz, gospel a koncertuje so svojím kvartetom po celom svete. Jej zvučný, gospelom znejúci hlas a silný vokálny prejav pripomína legendárnu divu Mahaliu Jackson. Hanka je držiteľkou niekoľkých ocenení vrátane najvyššieho slovenského odborného ocenenia v oblasti jazzu – ceny Ladislava Martoníka ako „Jazzman roka 2017“. Počas 28-ročného udeľovania tohto ocenenia sa stala iba druhou ocenenou ženou. Jej posledné dva albumy boli nominované v kategórii jazzovej hudby ako „albumy roka“ na jazzové ceny ako Esprit a Radio_Head. Hanka v súčasnosti aktívne koncertuje na jazzovej scéne v New Yorku, ako aj na medzinárodnej hudobnej scéne so svojím kvartetom, zloženým z najlepších amerických jazzových muzikantov súčasnosti. So Štátnou filharmóniou Košice sa v Dome umenia predstaví po prvý raz. 

So svojím dlhoročným spoluhráčom, Ondrejom Krajňákom, ktorý je považovaný za jedného z najlepších jazzových klaviristov na slovenskej a českej hudobnej scéne uvedú v Košiciach koncert zložený z vlastnej tvorby, diel jazzových legiend aj slovenských ľudových melódií. Ondrej Krajňák spolupracoval s Hankou na všetkých troch jej sólových CD. Počas svojej kariéry participoval na nahrávkach vyše 40 albumov a spolupracoval s Idou Kelarovou, Ivou Bittovou, Oskarom Rózsom a ďalšími.

Celý projekt filharmónie povedie taktovka Adriána Harvana, ktorý má k jazzovej hudbe blízko aj ako vynikajúci saxofonista. Jeho nápadité orchestrálne aranžmány a dirigentské naštudovanie sú už tradične zárukou skvelej úrovne projektov Symphony Meets Jazz.

Collegium Technicum

Collegium Technicum oslávi 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou

Miešaný spevácky zbor Technickej univerzity v Košiciach slávi tento rok 40 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti pozýva Collegium Technicum pod vedením zbormajsterky Tatiany Kanišákovej na slávnostný koncert. V prvej časti koncertu odznejú diela a cappella a v druhej sa o hudobný sprievod postará orchester Štátnej filharmónie Košice.

Čitať viac »

Grafika - 52. ročník MOFIS

Improvizácia ako leitmotív Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola

Cieľom Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola (MOFIS) je predstaviť kráľovský nástroj – organ – v najrozličnejších podobách. Od malých prenosných pozitívov po veľké historické organy v kostoloch. Od klasiky po súčasnú hudbu. Počas aktuálneho 52. ročníka MOFISu návštevníci zistia, ako znie organ v synagóge a či sa dá na organovú hudbu aj tancovať. Hlavnou témou podujatí je organová improvizácia a návštevníci ju môžu interaktívne zažiť na vlastnej koži.

Čitať viac »

organ - Markušovce

Medzinárodný organový festival Ivana Sokola spája tradičné so súčasným

V poradí 52. ročník MOFIS sa tento rok zameriava na organovú improvizáciu. ŠFK ako organizátor podujatia pripravila pre návštevníkov dva čisto improvizačné koncerty i tematický workshop. Aj vystupujúci sólisti sa inšpirovali leitmotívom festivalu a improvizácie zaradili do svojich koncertov. MOFIS bude prebiehať od 14. do 30. septembra 2023 v Košiciach, Rimavskej Sobote, Markušovciach, Sabinove, Jasove, Prešove, Spišskej Novej Vsi a Kežmarku.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...