Otvárací koncert 52. sezóny sa neuskutoční

Vážení návštevníci, milí priatelia,

v týchto dňoch by v Štátnej filharmónii Košice vrcholili prípravy na otvorenie 52. koncertnej sezóny, avšak realita je iná. Neveselá “covid” situácia, ktorá sa dotýka celého sveta, nám nedovolí spustiť sezónu tak, ako sme ju pripravovali. A tak Otvárací koncert, pôvodne plánovaný na 22. októbra, ako aj ďalšie koncerty do konca roka 2020, nebudeme môcť realizovať.

Zároveň hľadáme nové cesty, ako ostať prítomnými v hudobnom svete a prinášať Vám kvalitné hudobné umenie. Dobrou správou je, že chystáme alternatívny program, ktorý Vám ponúkneme v online priestore. Tak ako ste to už mali možnosť zažiť na dvoch streamovaných podujatiach - ŠfK Strings a ŠfK Winds, ktoré mali veľký divácky úspech a zaznamenali tisícky pozretí. Ďakujeme za Váš záujem a prejavenú dôveru, veľmi si to vážime a je to pre nás obrovská motivácia na ďalšie vysielania.

Tešíme sa, že aspoň takto môžeme byť s Vami.

PS: V čase mnohých zmien zostaňte naladení na vlne “ŠfK” a sledujte nás na sociálnych sieťach - našom Facebooku a Instagrame. Budeme Vás priebežne informovať o novej programovej štruktúre. Abonentom ponúkneme náhradu za zrušené koncerty. Ďakujeme za Vaše pochopenie a súčinnosť. Tešíme sa na spoločné hudobné zážitky.


 

>>> Viac info o pokladni ŠfK <<<

>>> Online koncert: Mozart & Mendelssohn-Bartholdy <<<

Verejný odpočet za rok 2020

Štátna filharmónia Košice vás pozýva na verejný odpočet činnosti a hospodárenia za uplynulý rok 2020. Prezentácia sa uskutoční vo štvrtok 20. mája o 14:00 hod. v Dome umenia - vstup cez služobný vchod z Tajovského ulice.

Čitať viac »

Zažite virtuozitu Milana Paľu

Ďalší májový koncert s publikom z produkcie Štátnej filhamónie Košice nesie názov PROKOFIEV – SUK. V Prokofievovom Koncerte pre husle a orchester č. 2 g mol sa predstaví husľový virtuóz Milan Paľa. Druhou skladbou bude Sukova Pohádka. Ide o suitu z hudby k Zeyerovej dramatickej rozprávke Radúz a Mahulena. Podujatie pod taktovkou šéfdirigenta ŠfK Zbyňka Müllera sa uskutoční vo štvrtok 20. mája 2021 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Koncert GERSHWIN – MUSORGSKIJ naživo v Košiciach

Brány Domu umenia sa otvoria pre milovníkov krásnej hudby už tento týždeň. Prvým koncertom pre publikum bude GERSHWIN – MUSORGSKIJ pod vedením šéfdirigenta Štátnej filharmónie Košice Zbyňka Müllera. Úlohu sólistu prijal špičkový predstaviteľ európskeho interpretačného umenia – Ladislav Fančovič. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 13. mája 2021 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Košická hudobná jar bude v lete

Etablovaný medzinárodný festival Košická hudobná jar (KHJ) ponúkne vo svojom 65. ročníku množstvo lákavých symfonických a komorných koncertov. Do Košíc zavítajú renomovaní zahraniční umelci z Ruska, Nemecka, Francúzska a Českej republiky. KHJ sa bude konať od 9. do 29. júla 2021. Štátna filharmónia Košice presunula podujatie z mája na júl kvôli epidemiologickej situácii. Návštevníci tým získajú aj celkom nové zážitky.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.