Príhovor riaditeľky k abonentom

Vážení abonenti 52. koncertnej sezóny Štátnej filharmónie Košice,

všetci sme ochromení aktuálnou situáciou, ktorá ovplyvňuje naše životy, ten kultúrny nevynímajúc. Žiaľ, pandémia zapríčinila predčasné ukončenie uplynulej koncertnej sezóny a po prvýkrát vo svojej histórii sa nerealizoval ani Medzinárodný hudobný festival Košická hudobná jar, ktorého 65. ročník sme presunuli o rok, rovnako ako aj jubilejný 50. ročník Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola. Toto obdobie odmlky ma utvrdilo v presvedčení, že tvoriť živé umenie je pre našu spoločnosť nevyhnutnosťou.

S veľkou nádejou sme preto v tak mimoriadnom čase pre Vás pripravovali programovú ponuku aktuálnej 52. koncertnej sezóny. Nachádzame sa tesne pred plánovaným oficiálnym otvorením koncertnej sezóny, avšak na základe oficiálneho nariadenia Úradu verejného zdravotníctva zo dňa 14. 10. 2020 sú všetky hromadné podujatia zrušené až do odvolania, a tak Otvárací koncert, pôvodne plánovaný na 22. októbra, ako aj ďalšie koncerty do konca roka 2020, nebudeme môcť realizovať. S ohľadom na zdravie zamestnancov ŠfK pri vykonávaní práce aj na základe technicko-organizačných možností sme pre Vás pripravili novú dramaturgickú koncepciu. Keďže nemôžete prísť Vy k nám do našej koncertnej sály, navštívime Vás my priamo u Vás doma prostredníctvom online záznamov koncertov (TV telKE, YouTube: telKE, Facebook: Štátna filharmónia Košice, telKE, Košice – Mesto Košice, K 13 – Košické kultúrne centrá, Moja kultúra SK).
Veľmi si vážime Vašu podporu, ktorú ste nám prejavili zakúpením abonentiek. O konkrétnej náhrade za zrušené koncerty Vás budeme s predstihom informovať.

Spolu so šéfdirigentom Zbyňkom Müllerom pre Vás pripravujeme online koncert „u vás doma“ (5. 11.), na ktorom v podaní vynikajúceho slovenského klaviristu Mikiho Skutu zaznie Klavírny koncert č. 23 A dur, KV 488 W. A. Mozarta a Symfónia č. 5 „Reformačná“ F. Mendelssohna-Bartholdyho.

Milí naši priatelia, nesmierne nám chýba Vaša prítomnosť v koncertnej sále počas nahrávania koncertov, ktoré Vám následne v online priestore sprostredkúvame. Všetci sa už veľmi tešíme na obdobie, keď sa budeme môcť stretnúť s Vami v koncertnej sále Domu umenia. Cítime Vašu podporu aj na diaľku a veľmi si to vážime.

Ďakujeme za Vašu podporu, pochopenie a súčinnosť. Tešíme sa na spoločné hudobné zážitky nateraz aspoň v online priestore.

 

S pozdravom,

Lucia Potokárová s celým tímom Štátnej filharmónie Košice

Verejný odpočet za rok 2020

Štátna filharmónia Košice vás pozýva na verejný odpočet činnosti a hospodárenia za uplynulý rok 2020. Prezentácia sa uskutoční vo štvrtok 20. mája o 14:00 hod. v Dome umenia - vstup cez služobný vchod z Tajovského ulice.

Čitať viac »

Zažite virtuozitu Milana Paľu

Ďalší májový koncert s publikom z produkcie Štátnej filhamónie Košice nesie názov PROKOFIEV – SUK. V Prokofievovom Koncerte pre husle a orchester č. 2 g mol sa predstaví husľový virtuóz Milan Paľa. Druhou skladbou bude Sukova Pohádka. Ide o suitu z hudby k Zeyerovej dramatickej rozprávke Radúz a Mahulena. Podujatie pod taktovkou šéfdirigenta ŠfK Zbyňka Müllera sa uskutoční vo štvrtok 20. mája 2021 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Koncert GERSHWIN – MUSORGSKIJ naživo v Košiciach

Brány Domu umenia sa otvoria pre milovníkov krásnej hudby už tento týždeň. Prvým koncertom pre publikum bude GERSHWIN – MUSORGSKIJ pod vedením šéfdirigenta Štátnej filharmónie Košice Zbyňka Müllera. Úlohu sólistu prijal špičkový predstaviteľ európskeho interpretačného umenia – Ladislav Fančovič. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 13. mája 2021 o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Košická hudobná jar bude v lete

Etablovaný medzinárodný festival Košická hudobná jar (KHJ) ponúkne vo svojom 65. ročníku množstvo lákavých symfonických a komorných koncertov. Do Košíc zavítajú renomovaní zahraniční umelci z Ruska, Nemecka, Francúzska a Českej republiky. KHJ sa bude konať od 9. do 29. júla 2021. Štátna filharmónia Košice presunula podujatie z mája na júl kvôli epidemiologickej situácii. Návštevníci tým získajú aj celkom nové zážitky.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.