Štátna filharmónia Košice spustila crowdfunding, chce vydať vinyl

Pri príležitosti 200. narodenín Bedřicha Smetanu chce Štátna filharmónia Košice (ŠFK) vydať vinyl. Do spolufinancovania projektu oslovuje širokú verejnosť prostredníctvom svojej prvej crowdfundingovej kampane. Ak bude úspešná, ikonické dielo Má vlast pod taktovkou šéfdirigenta Roberta Jindru vyjde na dvoch LP v limitovanom počte 200 kusov. Svojich podporovateľov ŠFK láka na zaujímavé odmeny. Okrem vinylovej limitky či dirigentskej taktovky môžu záujemcovia získať aj nevšedné zážitky – exkluzívnu večeru so šéfdirigentom či výnimočnú exkurziu po zákulisí košickej filky. 

>>> PODPORIŤ VYDANIE VINYLU <<< 

Prečo crowdfunding?

Koncert s názvom Má vlast odohrá Štátna filharmónia Košice 18. apríla 2024 o 19:00 v Dome umenia. Orchester ŠFK povedie šéfdirigent Robert Jindra. Z koncertu vznikne nahrávka, ktorú košická filharmónia vydá na CD. Zdroje vyhradené z rozpočtu na koncert Má vlast pokryjú náklady na samotný koncert, nahrávanie a vydanie CD. Na to, aby mohla filharmónia vydať aj vinyl, potrebuje podporu svojich fanúšikov prostredníctvom crowdfundingu. Kampaň na platforme StartLab.sk pobeží 30 dní, čiže do 20. marca 2024. Kvalitný hudobný zážitok z výnimočného diela tak ponúkne aj ľuďom, ktorí si ho nebudú môcť vypočuť naživo na koncerte.

Crowdfunding už využili aj iné európske kultúrne inštitúcie. Viac približuje projektová manažérka ŠFK Katarína Kandriková: „Podobne ako v hudbe, aj vo financovaní sa snažíme v Štátnej filharmónii Košice skúšať nové prístupy a invencie. Crowdfunding je svetovým trendom, po úspešných kampaniach Viedenskej filharmónie či napríklad aj Národného divadla Brno sme sa svoju kampaň rozhodli spustiť aj my v Košiciach. Veríme, že projektom zaujmeme nielen našich skalných priaznivcov, ale podarí sa nám osloviť aj nových poslucháčov.“

Z výnimočného koncertu vinyl 

Štátna filharmónia Košice už teraz očakáva, že koncert s uvedením Smetanovej Mé vlasti bude nezabudnuteľný. Prečo? Pretože okrem autentickosti živej hudby spája hneď niekoľko významných okolností:

  • oslava 200. narodenín Bedřicha Smetanu,
  • šéfdirigentom ŠFK je vyhľadávaný český dirigent,
  • popri vzácne širokom repertoári Smetanových opier to bude pre šéfdirigenta Roberta Jindru úplne prvé naštudovanie tohto ikonického diela.

Dôkazom výnimočnosti plánovaného koncertu je aj podpora českého veľvyslanca Rudolfa Jindráka, ktorý nad koncertom prevzal záštitu.

Nahrávka ako trvalá hodnota

V košickej filharmónii majú za to, že významné koncerty je potrebné nahrať, a tým ich natrvalo zaznamenať. Po nahrávkach slovenskej hudby z posledných sezón sa tak archív ŠFK rozrastie o jedno zo základných symfonických diel – Smetanovu Mou vlast.

Lucia Potokárová, generálna riaditeľka ŠFK, zdôrazňuje význam tohto počinu: „Nahrávku považujem za trvácnu pamiatku, vďaka ktorej bude dnešné interpretačné umenie Štátnej filharmónie Košice zaznamenané aj pre ďalšie generácie.“

V prípade úspešnej kampane vydá Štátna filharmónia Košice vinyl v limitovanom počte 200 kusov.

Kampaň na StartLab.sk: https://www.startlab.sk/mavlastnavinyle/

Video ku kampani na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=lE1Y3eXUZoU


Kontakt pre médiá:
Lucia Radzová, PR manažérka ŠFK
+ 421 918 802 101, lucia.radzova@sfk.sk

Mozart pozýva deti do košickej filky

Geniálny, talentovaný a trochu drzý – jednoducho mladý Wolfgang Amadeus. V programe Príbeh hudby – Mozart! stvárni velikána sólista Bratislavského chlapčenského zboru Alexander Fellmayer v sprievode Štátnej filharmónie Košice a pod taktovkou dirigenta i scenáristu Gabriela Rovňáka. V Dome umenia sa 19. a 20. júna predpoludním rozhodne nebudú nudiť deti, ale ani rodičia či učitelia.

Čitať viac »

Vojta Dyk aj Melody Makers v košickej filke

Priaznivci dobrej hudby si môžu v kalendároch zarezervovať hneď dva termíny. Vojtěch Dyk spojí sily 5. októbra s orchestrom Štátnej filharmónie Košice (ŠFK) a Magdalena Kožená s Melody Makers vás vrátia 17. novembra do éry swingu. Predaj vstupeniek spúšťa ŠFK už čoskoro.

Čitať viac »

KHJ vyvrcholí v škandinávskom kolorite

Záver 68. ročníka Košickej hudobnej jari (KHJ) sa vo štvrtok 13. júna ponesie v tónoch severskej hudby. Pod taktovkou Rolanda Kluttiga odznie Sibeliova symfonická báseň Oceanidy, Stenhammarova Symfónia č. 2 g mol a Griegov Klavírny koncert a mol v podaní Lisy de La Salle. Festivalovému finále bude v nedeľu 9. júna predchádzať inscenovaný projekt Schwanengesang D957/Labutia pieseň. KHJ pozýva návštevníka precítiť osud ženy bojujúcej s rakovinou. Obe podujatia sa začnú o 19:00 v Dome umenia.

Čitať viac »

Diagnóza: Rakovina. Nie ste v tom sami

Košická hudobná jar prichádza túto nedeľu 9. júna o 19:00 v Dome umenia s inscenovaným projektom Schwanengesang D957/Labutia pieseň. Súbor vizuálneho, hudobného a dramatického umenia hovorí o osude ženy, ktorej diagnostikovali rakovinu prsníka. Chce bojovať – v  prvom rade preto, aby sa mohla starať o syna s autizmom. O hlbokom príbehu, ktorý k divákovi kráča pomedzi Schubertov dojemný piesňový cyklus Labutia pieseň, sme sa rozprávali s režisérom Petrom MAZALÁNOM.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladŇa

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 905 073 123
(počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT:  10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE:  Zatvorené

Večerná pokladňa ŠFK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 1, 2, 4, 5, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Prihlásenie EXT                  Prihlásenie COL

Prihlásenie NAS                 Prihlásenie VMM

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...