Zdravice 2020

Milí priatelia Štátnej filharmónie Košice

Rada by som sa Vám prihovorila aspoň takto netradične v online priestore. Napriek tomu, že máme za sebou rok plný náročných rozhodnutí a zmien vyplývajúcich zo stále trvajúcej pandemickej situácie, som rada, že sa nám v uplynulom roku podarilo zrealizovať aspoň niekoľko krásnych koncertov. Vďaka mimoriadnemu odhodlaniu a iniciatíve našich hráčov sme sa v tom najlepšom slova zmysle konfrontovali s náročnými opusmi komornej literatúry, vďaka čomu sme sa s Vami mohli na našich koncertoch stretnúť ešte o čosi skôr, než nám to bolo umožnené už v symfonickom zložení.

Štátna filharmónia Košice taktiež využila tento zvláštny čas na nahratie unikátneho CD z tvorby významného slovenského skladateľa Jána Cikkera. Rovnako mám radosť, že sa nám podarilo realizovať projekt “Hráme u Vás”, vďaka ktorému sa našich koncertov môžete zúčastňovať v pohodlí vašich domovov. Nevieme, a ani si nechceme zvyknúť robiť naše ušľachtilé povolanie bez Vás. Z celého srdca Vám preto ďakujeme za úžasnú spätnú väzbu, ktorá je pre nás mimoriadnym povzbudením do ďalšej práce.

Milí priatelia, dovoľte mi zaželať Vám v mene Štátnej filharmónie Košice čo najpríjemnejšie prežitie vianočných sviatkov. Verím, že rok 2021 nám prinesie viac príležitostí na príjemné stretnutia s hudbou na našich koncertoch.

Lucia Potokárová, riaditeľka Štátnej filharmónie Košice

 

 

 

Dámy a pánové, milí příznivci ŠfK,

Již tři čtvrtě roku prožíváme období nejrůznějších změn, povětšinou ne těch pozitivních. Spousta zrušených koncertů i jiných kulturních akcí, ale třeba také zrušené dovolené, zrušené ledacos, na co jsme se těšili. Řešíme každodenní neřešitelné potíže s distančním studiem našich dětí. Prožíváme období strachu, kdy zdraví se obávají nemoci, nemocní zhoršení svého stavu. Toto dlouhé a dosud nekončící období nejistoty nás významně stresuje a ovlivňuje naše životy. Uprostřed toho všeho však přicházejí s nádhernou jistotou svátky, na které se letos všichni dvojnásob těšíme; dvojnásob proto, protože jsme si vědomi, že opravdu přijdou a nebudou zrušeny. Jsou to Vánoce. Svátky radosti, pokoje, štěstí a lásky a vůbec všeho dobra. Pojďme je letos prožít s radostí dvojnásobnou a načerpat sílu ke zdolávání všech případných potíží, které by ještě mohly přijít. Jménem ŠFK vám přeji, ať se vám to podaří co nejlépe a těším se snad brzy na shledanou.

Zbyněk Müller, šéfdirigent Štátnej filharmónie Košice

 

Jan Kučera a Matúš Veľas hrajú u vás

Dirigent, skladateľ a klavirista v jednej osobe – Jan Kučera a sólový hráč na hoboj – Martin Veľas sa stretávajú v košickom Dome umenia, aby zahrali v domácnostiach po celom svete. Štátna filharmónia Košice týmto pozýva na svoj dvanásty online koncert, ktorý odznie v premiére 29. apríla o 19:00 na facebookových stránkach a TV TelKE.

Čitať viac »

Stream s Martinom Leginusom & ŠfK

V poradí jedenásty online koncert prichystala Štátna filharmónia Košice na štvrtok 15. apríla. Tentoraz pod taktovkou dirigenta Slovenského národného divadla Martina Leginusa odznejú diela Edvarda Griega “Peer Gynt, 2. suita” a “Symfónia č. 8 G dur” Antonína Dvořáka.

Čitať viac »

Hráme u vás Veľkonočný koncert

Atmosféru Veľkého piatku umocní Veľkonočný online koncert Štátnej filharmónie Košice. Pod vedením šéfdirigenta ŠfK Zbyňka Müllera odznie dielo Josepha Haydna “Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži”. Sviatočný stream sa začne v piatok 2. apríla 2021 o 19:00 na facebookových stránkach a v TV telKE.

Čitať viac »

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.