Zdravice 2020

Milí priatelia Štátnej filharmónie Košice

Rada by som sa Vám prihovorila aspoň takto netradične v online priestore. Napriek tomu, že máme za sebou rok plný náročných rozhodnutí a zmien vyplývajúcich zo stále trvajúcej pandemickej situácie, som rada, že sa nám v uplynulom roku podarilo zrealizovať aspoň niekoľko krásnych koncertov. Vďaka mimoriadnemu odhodlaniu a iniciatíve našich hráčov sme sa v tom najlepšom slova zmysle konfrontovali s náročnými opusmi komornej literatúry, vďaka čomu sme sa s Vami mohli na našich koncertoch stretnúť ešte o čosi skôr, než nám to bolo umožnené už v symfonickom zložení.

Štátna filharmónia Košice taktiež využila tento zvláštny čas na nahratie unikátneho CD z tvorby významného slovenského skladateľa Jána Cikkera. Rovnako mám radosť, že sa nám podarilo realizovať projekt “Hráme u Vás”, vďaka ktorému sa našich koncertov môžete zúčastňovať v pohodlí vašich domovov. Nevieme, a ani si nechceme zvyknúť robiť naše ušľachtilé povolanie bez Vás. Z celého srdca Vám preto ďakujeme za úžasnú spätnú väzbu, ktorá je pre nás mimoriadnym povzbudením do ďalšej práce.

Milí priatelia, dovoľte mi zaželať Vám v mene Štátnej filharmónie Košice čo najpríjemnejšie prežitie vianočných sviatkov. Verím, že rok 2021 nám prinesie viac príležitostí na príjemné stretnutia s hudbou na našich koncertoch.

Lucia Potokárová, riaditeľka Štátnej filharmónie Košice

 

 

 

Dámy a pánové, milí příznivci ŠfK,

Již tři čtvrtě roku prožíváme období nejrůznějších změn, povětšinou ne těch pozitivních. Spousta zrušených koncertů i jiných kulturních akcí, ale třeba také zrušené dovolené, zrušené ledacos, na co jsme se těšili. Řešíme každodenní neřešitelné potíže s distančním studiem našich dětí. Prožíváme období strachu, kdy zdraví se obávají nemoci, nemocní zhoršení svého stavu. Toto dlouhé a dosud nekončící období nejistoty nás významně stresuje a ovlivňuje naše životy. Uprostřed toho všeho však přicházejí s nádhernou jistotou svátky, na které se letos všichni dvojnásob těšíme; dvojnásob proto, protože jsme si vědomi, že opravdu přijdou a nebudou zrušeny. Jsou to Vánoce. Svátky radosti, pokoje, štěstí a lásky a vůbec všeho dobra. Pojďme je letos prožít s radostí dvojnásobnou a načerpat sílu ke zdolávání všech případných potíží, které by ještě mohly přijít. Jménem ŠFK vám přeji, ať se vám to podaří co nejlépe a těším se snad brzy na shledanou.

Zbyněk Müller, šéfdirigent Štátnej filharmónie Košice

 

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.