Medzinárodný hudobný festival Košická hudobná jar /KHJ/ vznikol v roku 1956 a patrí medzi najstaršie hudobné festivaly na Slovensku. Zo skromných začiatkov vyrástla Košická hudobná jar v medzinárodné koncertné a umelecké podujatie, ktoré završuje každoročne koncertnú sezónu v Košiciach. V prvom období svojej existencie, v ktorom sa formovala dnešná podoba festivalu, sa prezentovali na koncertoch komorné súbory a sólisti prevažne z domáceho interpretačného zázemia, orchester košického rozhlasu a divadla, neskôr Košický komorný orchester. Postupne sa pôsobnosť Košickej hudobnej jari rozšírila na teritórium východného Slovenska. Vynikajúcu úroveň koncertov v nasledujúcich rokoch - najmä po otvorení koncertnej sály Domu umenia v r.1963 - zabezpečila Slovenská filharmónia (dirigent Ladislav Slovák), Česká filharmónia (dirigenti: Karel Ančerl a Václav Neuman), Leningradská filharmónia, Gewandhausorchester Lipsko, Symfonický orchester mesta Birmingham a mnohí domáci a zahraniční renomovaní sólisti. Rozhodujúci význam v hudobnom živote Košíc má rok 1969, kedy sa na Otváracom koncerte 14. ročníka Košickej hudobnej jari - 16. apríla - prvýkrát predstavila novozaložená Štátna filharmónia Košice so šéfdirigentom Bystríkom Režuchom. V rokoch 1970 - 1990 bol súčasťou KHJ aj Medzinárodný organový festival. Od roku 1991, kedy sa Štátna filharmónia stala hlavným organizátorom týchto dvoch festivalov, sa organový festival osamostatnil: Košická hudobná jar sa pravidelne koná v mesiacoch apríl - máj, Medzinárodný organový festival Ivana Sokola v septembri.

Košická hudobná jar je v súčasnosti fórom s možnosťou konfrontácie interpretačných výkonov domácich a zahraničných sólistov i komorných súborov. Nepredstavuje iba pestrú paletu koncertov, ale v posledných rokoch aj literárneho a výtvarného umenia.

64. Košická hudobná jar 2019

2. Máj 2019 - 30. Máj 2019

 

Jeden z najstarších medzinárodných hudobných festivalov ponúkne vo svojom 64. ročníku množstvo lákavých symfonických a komorných koncertov. Do Košíc opäť zavítajú legendy klasickej hudby akou je Ondrej Lenárd, i renomovaní virtuózi Dalibor Karvay, Kun Woo Paik, Jozsef Balog a ďalší. Top udalosťou tohtoročného festivalu bude uvedenie gigantického diela Carmina Burana v spolupráci so Slovenským filharmonickým zborom a trojicou renomovaných operných spevákov. Dramaturgické novinky ponúknu koncerty pod taktovou Roberta Jindru a šéfdirigenta ŠfK Zbyňka Müllera, ktorí v spolupráci s renomovanými spevákmi na svojich koncertoch uvedú dve pôsobivé hudobno-dramatické diela - kantátu Májová noc R. Leoncavalla a scény z "klenotu talianskeho verzimu", opery Andrea Chénier U. Giordana. Aj tento rok Vám v priestoroch Východoslovenskej galérie ponúkame  sólový klavírny recitál, na ktorom zaznie nenapodobiteľná hudba F. Chopina.  Spojenie hudby a slova tentoraz ponúkne večer s hercom Jurajom Kukurom a harfistkou Klárou Bábel. Do čias dávno minulých nás na svojom koncerte presunie barokový súbor Musica aeterna a bravúrnymi virtuóznymi výkonmi v sprievode symfonického orchestra nás srthnú huslista Dalibor Karvay a klavirista Jozsef Balog. Veríme, že festival Košická hudobná jar Vám opäť prinesie nezabudnuteľné umelecké zážitky.

Prázdny

JANOSKA SYMPHONY

12.05.2019 Dom umenia, Moyzesova 66, Košice 19:00
Sprievodné podujatie Košickej hudobnej jari 2019 Najnovší koncertný projekt svetoznámej formácie Jánoška Ensemble so symfonickým orchestrom ŠfK à la Janoska Style.

Čitať viac »

SPRIEVODNÉ PODUJATIA FESTIVALU:

  12.05.2019    Veľká sála Domu umenia
JANOSKA SYMPHONY
Najnovší projekt svetoznámej formácie JANOSKA ENSEMBLE.

Prázdny
Prázdny

Kúpou abonentky na festival
64. Košická hudobná jar
získavate:

  • vstup na všetky symfonické koncerty s výraznou ZĽAVOU vo všetkých kategóriách
  • možnosť rezervácie stabilného miesta v koncertnej sále počas celého festivalu
  • s abonentkou Vám odpadá nutnosť opakovaných nákupov vstupeniek
  • špeciálnu ZĽAVU na sprievodné podujatie festivalu, koncert JANOSKA SYMPHONY - lístok v cene 10 €  platí na všetky zóny

Abonentka 2019

I. zóna

II. zóna

III. zóna

VIP lóža

Cena

46 €

43 € 

40 €

60 €

Zľavnená*

36 € 

33 €

30 €

 


* všetky zľavy platia pre dôchodcov, ZŤP, ITIC a ISIC.
Abonentka pre študentov 15 € platí pre študentov konzervatórií a žiakov ZUŠ na všetky koncerty KHJ.

VSTUPENKOVÁ POKLADNICA ŠfK
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
Pokladničné hodiny:

PO - ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené
   

tel: 055/ 2453 123, e-mail: vstupenky@sfk.sk 

S podporou

Hlavný reklamný partner

Partner

 

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.