Nový termín s Jurajom Kukurom a vypredaný koncert CARMINA BURANA

130 hudobníkov na jednom pódiu - veľký symfonický orchester s nadštandardným obsadením bicích nástrojov, mohutný zbor, dva klavíre a trojica sólových spevákov spoločne uvedú najpopulárnejšiu a najstrhujúcejšiu hudobnú kantátu Carmina Burana Carla Orffa. Veľkolepý záverečný koncert 64. Košickej hudobnej jari je však už vypredaný.

Carmina Burana jednoznačne patrí k najvýznamnejším a najhranejším skladbám nemeckého skladateľa Carla Orffa a celej hudobnej literatúry. Bezprostredne po premiére v roku 1937 vo Frankfurte nad Mohanom si táto vokálno-inštrumentálna skladba získala obrovské uznanie publika. Prvá časť patrí medzi najznámejšie melódie na svete, je to ten typ strhujúcej hudby, ktorú stačí počuť raz a už máte pocit, že ju poznáte. Niet divu, že sa Carmina stala jedným z najúspešnejších diel klasickej hudby, ktoré uvádzali takmer všetci významní svetoví dirigenti.

Koncert pod taktovkou dirigentskej legendy

Masu hudobníkov na pódiu Štátnej filharmónie Košice (ŠfK) povedie dirigentská taktovka Ondreja Lenárda. 76-ročný dirigent patrí medzi najuznávanejšie osobnosti nielen slovenského interpretačného umenia. Legenda slovenského dirigovania má za sebou množstvo významných úspechov a ocenení.
 

Literárno hudobný večer Klára Bábel & Juraj Kukura

Kvôli náhlemu ochoreniu herca Juraja Kukuru sa plánovaný literárno-hudobný večer s tvorbou Sándora Máraia v Dome umenia musel zrušiť. Ospravedlňujeme sa za komplikácie a veríme, že sa spolu uvidíme v náhradnom termíne v pondelok 17. júna.

Pokiaľ by Vám náhradný termín nevyhovoval peniaze Vám budú vrátené v plnej sume. Lístky je však potrebné vrátiť do 30 dní.

Sándor Márai patrí medzi najvýznamnejšie postavy európskej literatúry 20. storočia. Skladateľ, ktorého  diela dnes vychádzajú v Európe vo vysokých nákladoch, začal v Košiciach už v štrnástich rokoch písať do miestnych novín prvé články. Z tvorby košického rodáka zaznejú v podaní Juraja Kukuru úryvky z jeho Košickej pochôdzky. O hudobnú zložku večera sa postará maďarská harfistka Klára Bábel. 

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.