Podprocký - Mendelssohn-Bartholdy - Spohr

Koncerty B cyklu 20.06.2019 Dom umenia, Moyzesova 66, Košice 19:00

Štátna filharmónia Košice
Marián Lejava
, dirigent
Teo Gertler, husle

Program:
J. Podprocký: Premeny spomienok - Fantázia pre symfonický orchester, op. 71.                              *** premiéra ***
F. Mendelssohn-Bartholdy: Koncert pre husle a orchester e mol op. 64
L. Spohr: Symfónia č. 3 Cdur

 


Vstupné: 9 / 8 / 7 €, zľavnené: 6 / 5 / 4 €, lóža 13 €

 "Keďže väčšina z mojich orchestrálnych i komorných skladieb uzrela svetlo sveta pod kupolou Štátnej filharmónie Košice, jej polstoročné jubileum evokovalo vo mne mnoho rôznych, väčšinou vďačných a krásnych spomienok. Aj preto som v tejto skladbe – Premeny spomienok, op.71 – uplatnil niekoľko  metamorfovaných motivických i  tematických prvkov z niektorých mojich skladieb, ktoré v minulosti premiérovo uviedla práve Štátna filharmónia. V tejto fantázii pre symfonický orchester sa meditatívne, lyrické, jasavé i dramatické momenty striedajú na princípe formovo veľmi voľne vystavanej sonáty so simultánnymi metamorfózami jej motivických a tematických útvarov. Vrcholom celej skladby je však epizóda v závere quasi rozvedenia, ktorá bola  vtedy  mojou  bezprostrednou reakciou na vraždu novinára a jeho snúbenice."
Jozef Podprocký, autor

Symfónia č. 3 c mol je z dielne slávneho husľového virtuóza svojej doby L. Spohra. Popri Paganinim bol v tom čase považovaný za najlepšieho huslistu, obdivovaná bola jeho Adagiová hra širokodychých kantilén. Popri 15 husľových koncertoch dokonca, 2 pre husle a harfu, koncertantných diel pre rôzne nástroje, nás prekvapí jeho 10 symfónií, hudobne blízkych Schubertovi a Mendelssohnovi. Večer sľubujúci nové hudobné zážitky.

 

Koncert Mladí mladým - umelci vedcom.

KALENDÁR Koncertná sezóna 2018/2019


Najbližšie podujatia


Koncerty A cyklu / Koncerty B cyklu / Mimoriadne koncerty / Medzinárodný organový festival Ivana Sokola / Ars nova /  Košická hudobná jar / Koncert pre mládež / Verejné generálky / Literárno-hudobné večery / Stretnutia s hudbou / Koncerty v zahraničí

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky@sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk@sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.