CHOPINOVE NÁLADY - VYPREDANÉ

Košická hudobná jar 06.05.2019 Východoslovenská galéria 19:00

Kun Woo Paik KR klavír

FREDERIC CHOPIN (1810 - 1849):
Impromptu č. 2 op. 36, Fis dur
Nokturno č. 5 op. 15/2, Fis dur
Nokturno č. 7 op. 27/1, cis mol
Polonéza-Fantaisie As dur, op. 61
Nokturno č. 4 op. 15/1, F dur
Nokturno č. 13 op. 48, c mol
Valčík č. 3 op. 34/3, F dur
Valčík č. 1 op. 70/1, Ges dur
Valčík op. 18, Es dur „Grande valse brillante“
Nokturno č. 16 op. 55/2, Es dur
Nokturno č. 10 op. 32/2, As dur
Balada č. 1 op. 23, g mol 

 


Vstupné: 10  €, zľavnené: 8 €

Fryderyk Chopin je ikonou hudobného romantizmu. Jeho poetické diela patria ku kmeňovému repertoáru všetkých klaviristov. V Košiciach si výber zo Chopinovej brilantnej tvorby vypočujeme v podaní svetového kórejského klaviristu Kun-Woo Paik.

Kun Woo Paik je považovaný za jedného z najdôležitejších klaviristov svojej generácie. Narodil sa v Soule, Južnej Kórei. Svoj prvý koncert mal vo veku desať rokov, kedy spolu s Kórejským národným orchestrom uviedol koncert pre klavír od Griega. Vo veku pätnásť rokov sa presťahoval do New Yorku, aby študoval u Rosiny Lhevinnovej na Juliard School a s Ilonou Kabosovou v Londýne. Kun Woo Paik je držiteľom ocenenia Naumburg a držiteľom zlatej medaily na medzinárodných klavírnych súťažiach Busoni. Jeho medzinárodnú kariéru odštartovalo jeho prvé predstavenie v New Yorku, kde uviedol kompletnú klavírnu tvorbu od Maurice Ravela v Lincoln Center a jeho orchestrálny debut v Carnegie Hall. V roku 1974 mal Paik svoj európsky debut s tromi za sebou idúcimi recitálmi v Londýne vo Wigmore Hall, po ktorých nasledoval recitál v Berlínskej filharmónii v roku 1975. Od tej doby úzko spolupracuje s dirigentmi ako Lorin Maazel, Mariss Jansons, Long Yu, Sir. Neville Marriner, Wolfgang Sawallisch, Jiří Bĕlohlávek, Dmitri Kitaenko, James Conlon, John Nelson, Eliahu Inbal a Antoni Wit a účinkoval s orchestrami ako New York Philharmonic, Filharmónia v Petrohrade, London Symphony, BBC Symphony, Orchestre de Paris, Berlin Symphony, Hungarian National, Filharmónia v Osle, Rotterdame a Varšave. Pravidelne hosťuje na festivaloch ako sú napríklad Berliner Festwochen, Aix-en-Provence, La Roque d’Anthéron, Ravinia, Mostly Mozart, Colmar, Montreux, Dubrovnik, Aldeburgh a Veľkonočný festival v Moskve. Bol prvým kórejským umelcom, ktorý dostal oficiálne pozvanie od čínskej vlády v októbri 2000. K jeho početným nahrávkam patria Scriabin, Liszt, kompletná tvorba pre sólový klavír od Mussorgskeho, kompletná tvorba klavírnych koncertov od Rachmaninova a Rapsódia na Paganiniho tému (pod taktovkou Vladimira Fedoseyeva pre BMG). Jeho nahrávka kompletnej tvorby Prokofievovych klavírnych koncertov získala ocenenia Diapason d’Or roka a Nouvelle Académie du disque vo Francúzsku. Ako exkluzívny umelec vydavateľstva Decca a pri príležitosti osláv Bachovho roka v roku 2000 nahral Busoniniho transkripcie Bachových organových koncertov a následne album s klavírnou tvorbou od Faurého, ktorý získal všetky hlavné ceny vo Francúzsku. Spolu s Antonim Witom a Varšavskou filharmóniou pred nedávnom vydal kompletnú Chopinovu tvorbu pre klavír a orchester. Pre vydavateľstvo Decca Kun Woo Paik nahral všetých tridsať dva Beethovenových sonát. „Paikov zmysel pre drámu, jeho dôvtip, dokonalý zmysel pre stvárnenie jemných rozdielov, premyslene vyvážené akordy a virtuóznosť rýchlych prstov, to všetko je pozoruhodné.“ (Rob Cowan, The Independent) Kun Woo Paik žije v Paríži a bol umeleckým riaditeľom hudobného festivalu na pobreží Emerald vo francúzskom Dinarde a francúzska vláda ho v roku 2000 menovala za „Chevalier de l’ordre des arts et des lettres“.

 

 

 

 

 

S podporou

Hlavný reklamný partner

 

 

KALENDÁR Koncertná sezóna 2019/2020


Najbližšie podujatia


03.09.2021 / piatok 19:00 PETER BREINER Viac info
30.09.2021 / štvrtok 19:00 ŠTEFAN MARGITA 65 Viac info

Koncerty A cyklu / Koncerty B cyklu / Mimoriadne koncerty / Medzinárodný organový festival Ivana Sokola / Ars nova /  Košická hudobná jar / Koncert pre mládež / Verejné generálky / Literárno-hudobné večery / Stretnutia s hudbou / Koncerty v zahraničí

Menu

Vyhľadávanie

Vstupenková pokladnica

Kontakt:
Dom umenia - Moyzesova 66, Košice
+421 55 2453 123
(len počas pokladničných hodín)
vstupenky(@)sfk.sk
Otváracie hodiny
PO-ŠT: 10:00 - 12:00 a 14:00 - 17:00
PI, SO, NE: Zatvorené

Večerná pokladnica ŠfK je otvorená hodinu pred koncertom a predáva vstupenky iba na aktuálny večerný koncert.

Dom umenia

Adresa:
Moyzesova 66
040 01 Košice
e-mail: sfk(@)sfk.sk
Spojenie MHD:
Električky: 2, 4, 6, 7
Autobusy: 12, 15, 16, 71, 72
Google maps 


Štátna filharmónia Košice je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.

Privátna zóna:

Newsletter:

Zadaním emailovej adresy vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania noviniek emailom. Viac info.


Copyright Štátna filharmónia Košice © 2018. All Rights Reserved. Design by lenkine. Runs on Audience Toolkit.

Tento web používa cookies.  Viac informácií.